سوالات متداول درباره محافظ دندان در ورزش

محافط دهان

محافظ دندان در ورزش چیست؟

محافظ دهان به محافظت از دندان‌ها، زبان، لثه‌ها، لب‌ها و گونه‌ها در برابر آسیب‌های ورزشی کمک می‌کند. به یک محافظ دهان ورزشی مانند کلاه ایمنی برای دندان های خود فکر کنید که به جلوگیری از آسیب های جدی کمک می کند.

چرا به محافظ دهان نیاز دارم؟

این محافظ دندان در بوکس و بسکتبال حتما نیاز است

اتفاق پیش می آید! اگر شما یا فرزندتان یک ورزش مانند بسکتبال، فوتبال، چوگان، هاکی، بوکس یا فوتبال انجام می‌دهید، در صورت تماس با صورتتان، یک محافظ دهان می‌تواند به محافظت از دهان شما کمک کند. برخی از ورزش های غیر تماسی مانند اسکیت برد نیز ممکن است خطر آسیب را به همراه داشته باشند و از داشتن محافظ دهان سود ببرند. کندن دندان یا کنده شدن دندان می تواند دردناک و پرهزینه باشد. با استفاده از محافظ دهان، می توانید این آسیب ها را محدود یا از آن جلوگیری کنید. همچنین می توانید از آسیب عصبی دندان و هرگونه آسیب بافت نرم به لثه، لب، زبان و داخل گونه جلوگیری کنید.

محافط های دهان در هر ورزش

تفاوت بین محافظ دهان و محافظ شب چیست؟

محافظ های دهان برای محافظت از دهان شما در برابر آسیب های ورزشی استفاده می شود، در حالی که محافظ های شب هنگام خواب استفاده می شود تا به محافظت از دندان های شما در برابر دندان قروچه کمک کند. هر دو در محافظت از دهان شما عالی هستند.

چگونه محافظ دهان بگیرم؟

گرفتن محافظ دهان آسان است! محافظ های دهان به طور سفارشی در دندانپزشکی نصب می شوند تا بهترین تناسب را برای محافظت از دهان شما فراهم کنند، آنها بیشترین راحتی و محافظت را در مقایسه با محافظ های دهان بدون نسخه ارائه می دهند. اکثر محافظ های دهان فقط برای دندان های بالایی نصب می شوند. با این حال، اگر ارتودنسی دارید، دندانپزشک یا ارتودنتیست شما ممکن است یک محافظ دهان برای دندان های پایینی نیز توصیه کند.

مشاوره دندانپزشکی دکتر قاضی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲