پولیش دندان به روش خانگی


پولیش دندان به روش خانگی

لمینیت دندان و کامپوزیت دو روش برای زیبایی دندان ها می باشند. اما این روش ها نیازمند مراقبت ویژه و مداوم هستند. در واقع مراقبت های این دو روش زیبایی دندان ها، به طول عمر بیشتر آن ها کمک می کند. هر چه مراقبت از آن ها بیشتر باشد، طول عمر آن ها افزایش می یابد. پالیش دندان های لمینیت و کامپوزیت شده یکی از مهم ترین مراقبت های دندانی است. با این روش می توان تازگی و سفیدی دندان های لمینیت و یا کامپوزیت شده را برای مدتی طولانی حفظ کرد. در این مقاله تخصصی و دندان پزشکی به توضیحاتی درباره پولیش دندان به روش خانگی می پردازیم. با ما در سایت دکتر قاضی همراه باشید.

پولیش دندان به روش خانگی

روش های پالیش دندان های دارای لمینیت و یا کامپوزیت 

لمینیت و کامپوزیت از راه های زیبایی دندان می باشند. این دو روش علاوهبر مراقبت های توصیه شده توسط پزشک که در ادامه مطرح می کنیم، نیازمند پالیش دندان نیز می باشند. با استفاده از پرسلن دندان که همان سرامیک می باشد، دندان ها را لمینیت می کنند. سپس با پالیش بر روی دندان ها، آن ها را صیقلی و زیبا تر می کنند. پالیش دندان توسط دندان پزشک پس از پایان کار صورت می گیرد. اما نوعی از پالیش نیز به فرد داده می شود تا چند وقت یک بار بتواند دندان های خود را در خانه پالیش کند. این پالیش پس از مصرف غذاهای رنگی بسیار مهم می باشد. جنس دندان های لمینیت و کتمپوزیتی نوعی چسبندگی دارد. به همین علت پس از مصرف غذاهای رنگی نیازمند پالیش برای از بین بردن رنگ های چسبیده شده است.

دندان ها پس از مدتی دارای لکه های رنگی و یا پلاک می شوند. اگر پالیش به صورت مرتب و مداوم انجام نشود، لکه ها بر روی دندان ها ماندگار می شوند. همچنین عدم استفاده از پالیش های خانگی که توسط دندان پزشک به فرد د‌اده می‌شود، منجر به مراجعه به دندان پزشکی می شود. چون دیگر پالیش خانگی قادر به حذف لکه های رنگی نیست. بلکه باید با پالیش های دندان پزشکی که قدرت بیشتری دارند و مهارت دندان پزشک از بین بروند.

پولیش دندان به روش خانگی

زمان استفاده از پولیش دندان به روش خانگی

دندان های لمینیت و کامپوزیتی برای چندین سال دوام و ماندگاری دارند. این میزان از ماندگاری بستگی به نوع نگهداری از آن هاست. برای کسانی که مراقبت های پس از عمل زیبایی دندان ها را جدی نمی گیرند، این مدت زمان بسیار کوتاه تر خواهد بود. اما به طور کلی باید پس از هر وعده غذایی یک سری مراقبت ها انجام شود.

نخ دندان

پس از مصرف هر گونه مواد غذایی باید از نخ دندان استفاده شود. نخ دندان مواد غذایی اضافه در لا به لای دندان ها بیرون می کشد. به همنی جهت فرصت تاثیر گذاری رنگ های غذایی به دندان ها داده نمی شود. در واقع دندان های لمینیت شده همان طور که گفتیم، به راحتی رنگ های غذایی را جذب می کنند. تنها راه مقابله با این جذب رنگی، مراقبت های دندانی است. اگر چه دندان های لمینیت و یا کامپوزیت شده، دندان های طبیعی نیستند، اما مانند دندان های طبیعی افراد نیاز به مراقبت دارند.

مسواک

پس از هر وعده غذایی و استفاده از نخ دندان، بهره مندی از مسواک هم ضروری است. برخی از لکه های رنگی با نشستن بر روی دندان ها آن ها را از سفیدی خارج می کنند. اگر پس از وعده غذایی بلافاصله مسواک بزنید، علاوه بر سفیدی دندان ها، طول عمر آن را هم افزایش داده اید.

پالیش دندان

پالیش دندان لازم نیست پس از هر وعده غذایی انجام شود. غالبا این روش مراقبتی تنها توسط تجویز دندان پزشک مدت زمان مشخصی دارد. ممکن است استفاده از پالیش هفته ای یک بار باشد. بیشتر و یا کمتر بود‌ن آن بستگی به تشخیص دندان پزشک شما دارد. اما معمولا دندان پزشک ها توصیه می کنند پس از مصرف غذاهایی که رنگ خوراکی دارند از پایش استفاده کنید. چرا که حضور رنگ های خوراکی و چسبندگی مواد پرسنل، ممکن است از بین بردن رنگ ها را در طولانی مدت سخت تر کند.

هزینه پالیش دندان

پالیش دندان به صورت خانگی، هزینه ای در بر ندارد. همان طور که می دانید پس از لمینیت و کامپوزیت این پالیش ها توسط دندان پزشک در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین پالیش های داد‌ه شد‌ه با توجه به جنس دندان ها می باشد. ممکن است جنس دندان ها نیازمند پالیشی زبر تر و یا نرم تر از حالت نرمال باشد. این موضوع به تشخیص دندان پزشک شما بستگی دارد.

اما پالیش هایی که با مراجعه به دندان پزشکی صورت می گیرند، نیازمند هزینه می باشند. در واقع انجام پالیش هایی که در خانه امکان پذیر نبوده. همینطور لکه ها را از بین نمی برد. به همین دلیل طبیعتا نیازمند مهارت دندان پزشک است. این گونه اعمال هم پس از انجام عمل های زیبایی دندان، هزینه هایی در بر دارد. اما این هزینه بسیار معقول می باشد. البته در نظر گر‌فتن قیمتی ثابت و بیان آن چندان ساده نیست. هزینه های دندان پزشکی مانند دیگر هزینه ها، بالا و پایین داشته و نمی توان مبلغ ثابتی را بیان کرد. اما به طور کلی هر چه میزان لکه های موجود بیشتر باشد، هزینه ها نیز بیشتر خواهد شد. بنا بر این تنها راه کاهش هزینه های پالیش دندان، مراجعه سریع به دندان پزشکی است.

پالیش برای دندان های طبیعی

بسیاری از افراد به دنبال پالیش هایی برای دندان های طبیعی خود هستند. اما این نوع پالیش ها فقط در دندان پزشکی امکان پذیر است. در واقع استفاده از پالیش به صورت سر خود، اصلا مناسب دندان ها نیست. چرا که دندان های طبیعی دارای مینای دندان برای محافظت از آن هستند. اگر مینای دندان با پالیش نامناسب و یا استفاده نادرست از آن، از بین بروند، دندان ها به طور کلی آسیب خواهند دید. به همین جهت برای پالیش دندان های طبیعی خود تنها با مراجعه به دندان پزشکی این عمل را انجام دهید. ممکن است دندان پزشک پالیش را برای دندان های شما مناسب ندانسته و راه کار دیگری برای شما پیشنهاد دهد. برخی از دندان ها با بلیچینگ و یا جرم گیری به راحتی سفید و صیقلی می شوند.

پولیش دندان به روش خانگی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲