ارتودنسی اقساطی در سعادت آباد


اصلاح دندان های نامرتب به صورت اقساطی

ارتودنسی عملی درمانی برای دندان های نا مرتب می باشد. این درمان علاوه بر ایجاد نظم در دندان ها فواید دیگری نیز در بر دارد. افرادی که دچار عارضه هایی ژنتیکی مانند آندر بایت و یا اور بایت هستند به کمک ارتودنسی قادر به درمان آن ها خواهند بود. همچنین عدم تقارن در فک نیز به کمک ارتودنسی رفع می شود. ارتودنسی شرایطی برای افراد فراهم می آورد که بدون نیاز به عمل های جراحی و غالبا بدون هیچ گونه احساس درد، عارضه های دندانی خود را درمان کنند. این مقاله تخصصی و دندان پزشکی به توضیحاتی درباره ارتودنسی اقساطی در سعادت آباد می پردازد. با دکتر قاضی همراه باشید.

ارتودنسی در اکثر کلینیک های دندان پزشکی انجام می شود. اما تنها برخی از دندان پزشک ها در انجام آن تبحر دارند. این عمل درمانی در برخی از کلینیک ها به صورت اقساطی نیز انجام می شود. ارتودنسی اقساطی یکی از مواردی است که موجب گشته افراد زیادی برای انجام آن اقدام کنند. چرا که این عمل هزینه های قابل توجهی در بر دارد.

 

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی عملی درمانی برای مرتب کردن دندان ها می باشد. این عمل توسط بریس های دندانی صورت می گیرد. در واقع با اعمال فشار توسط این بریس ها بر دندان، جهت آن ها اصلاح می شود. دندان ها در لثه ها و استخوان های فک قرار دارند. این فشار های ناشی از بریس ها قادر است در طولانی مدت جهت آن ها را تغییر دهد. دندان پزشک با بررسی جهت دندان ها، فشار لازم را بر آن ها وارد کرده و موجب تغییر مسیر آن ها می شود. این عمل به مدت شش ماه یک بار تمدید می شود. چرا که دندان ها با فشار اعمالی به جایگاه هدایت شده رسیده اند. پس لازم است فشاری جدید توسط بریس ها بر آن ها وارد شود. این عمل تا زمانی که دندان ها به جایگاه اصلی خود باز گردند ادامه خواهد داشت.

شرایط ارتودنسی اقساطی در سعادت آباد به چه صورت است؟

کلینیک دندان پزشکی دکتر قاضی در سعادت آباد با انجام عمل های درمانی دندان، به صورت اقساطی خدماتی ارائه می دهد. هدف این کلینیک از انجام اقساطی درمان ها، فراهم آوردن شرایطی برای تمامی افراد می باشد. ارتودنسی یکی از عمل های درمانی پر هزینه می باشد. پرداخت مبالغ بالا برای انجام آن به صورت یک جا برای برخی افراد امکان پذیر نمی باشد. به همین دلیل این کلینیک با اعمال قوانینی این درمان را در چندین قسط برنامه ریزی می کند. ارتودنسی نیاز به مراجعات مجدد دارد.

یعنی پس از هر بار مراجعه و تنظیم فشار بریس ها، نیاز به مراجعه ای مجدد برای تغییر فشار آن ها می باشد. به همین علت هزینه های پرداختی آن ممکن است به صورت چندین ساله ادامه یابد. اما کلینیک های اندکی این عمل درمانی را به صورت اقساطی انجام می دهند. ارتودنسی در کلینیک سعادت آباد امکان پرداخت هزینه ها به صورت اقساطی را برای تمامی افراد فراهم آورده است.

هزینه های ارتودنسی اقساطی در سعادت آباد

ارتودنسی مانند بسیاری از درمان ها، از هزینه های ثابتی برخوردار نیست. چرا که هزینه های آن بسته به شرایط دندان های افراد متفاوت است. غالبا کمترین هزینه ها برای افرادی است که دارای دندان های سالم اما نامرتب هستند. برای این گونه افراد تنها انجام ارتودنسی در ساده ترین شرایط و اعمال فشار توسط سیم های ارتودنسی درمانی مطلوب به همراه خواهد داشت. در این شرایط بدیهی است که هزینه ها پایین تر از درمان هایی با شرایط دشوار تر باشند.

اما در مقابل برخی از افراد به علت عارض های ژنتیکی اقدام به ارتودنسی می کنند. در این شرایط بررسی تمامی جوانب و درمان های جانبی بسیار حائز اهمیت است. برای مثال افرادی که دچار آندر بایت و یا اور بایت هستند، غالبا دندان هایی نا سالم نیز دارند. چرا که نحوه قرار گیری دندان ها به گونه ای است که موجب عدم سلامت آن ها می شود. این موضوع باعث می شود درمان های جانبی نیز به هزینه های اصلی بیافزاید. همچنین درمان عارضه های مذکور بسیار سخت تر از یک درمان معمولی است. چرا که دندان ها موجب جا به جایی فک نیز شده اند. حتی در برخی موارد شدید تر، فرد نیاز به جراحی نیز دارد. در این حالت علاوه بر ارتودنسی هزینه های جراحی هم بر آن افزوده خواهد شد.

این در حالی است که فرد با ارتودنسی و مدتی جابه جایی دندان ها، برای عمل جراحی آمادگی لازم را کسب می کند. سپس به وسیله جراحی جا به جایی استخوان های فک صورت می گیرد. ارتودنسی پیش از جراحی برای ثابت نگه داشتن جایگاه دندان ها و عدم اختلال در جراحی می باشد. این مرحله بسیار ضروری است. اما یک بخش دیگر در این جراحی مربوط به ارتودنسی پس از عمل می باشد. چرا که در طول جراحی استخوان ها جا به جا شده و دندان ها نیز به واسطه آن تغییر مکان داده اند.

ارتودنسی اقساطی در سعادت آباد

تاثیر مراحل بر روی هزینه ارتودنسی قسطی در سعادت آباد

به همین دلیل ارتودنسی پس از جراحی نیز از الزامات انجام آن می باشد. بنا بر این همان طور که متوجه شدید ارتودنسی در برخی موارد نیازمند انجام سه مرحله اساسی است. یعنی ارتودنسی پیش از عمل جراحی، انجام عمل جراحی و ارتودنسی پس از عمل جراحی این سه مرحله می باشند. اما این اتفاق بسیار نادر است. غالبا تعداد افرادی که دچار این عارضه ها هستند از افرادی که تنها نیازمند ارتودنسی برای مرتب کردن دندان ها می باشند بسیار کم تر است.

اما نکته قابل توجه در ذکر مثال بالا، هزینه های جانبی می باشد. در واقع بیان این نمونه از عمل های جراحی برای آگاهی بیشتر از دلایل عدم تعیین هزینه ها می باشد. به همین روی تعیین هزینه هایی ثابت برای انجام ارتودنسی چندان امکان پذیر نمی باشد. تنها در صورتی که فرد توسط دندان پزشک حاضر در کلینیک سعادت آباد معاینه شود، امکان تعیین هزینه ها وجود دارد. علاوه بر این درصد زیادی از شرکت های بیمه در پرداخت هزینه های ارتودنسی نقشی ندارند. یکی از دلایل انجام این عمل درمانی به صورت اقساطی در کلینیک دندان پزشکی سعادت آباد همین امر می باشد. ارتودنسی جز درمان های زیبایی می باشد. به همین علت برخی از شرکت های بیمه هزینه های آن را تقبل نمی کنند.

ارتودنسی اقساطی در سعادت آباد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲