زیبایی دندان یکی از مواردی است که بر ظاهر افراد تاثیر زیادی می‌گذارد. یکی از گزینه های درمانی محبوب برای دستیابی به لبخندی بی عیب و نقص، روکش دندان است که شامل انواع مختلف مانند لمینت دندان و یا دیگر روش‌ها می‌شود. اما قبل از اقدام به انجام آن باید دانست روکش‌ های دندانی چیست، چگونه اعمال می ‌شوند و چه مزایایی به همراه دارد. در ادامه ضمن پاسخ به تمامی سوالات مذکور، بهترین مرکز روکش دندان در تهران را معرفی خواهیم کرد.

روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی پوسته های نازک سرامیکی یا کامپوزیت رزینی هستند که به صورت سفارشی برای سطح جلوی دندان ها ساخته می شوند و برای اصلاح مشکلات مختلف، از جمله تغییر رنگ دندان، ناهماهنگی و بی نظمی جزئی دندان ها طراحی شده اند. ونیرها با استفاده از چسب دندان به مینای طبیعی دندان چسبانده می شوند. فرآیند اعمال این روش معمولاً شامل چندین مرحله است. در ابتدا مشاوره با دندانپزشک متخصص برای تعیین مناسب بودن روکش ها ضروری است. در این ویزیت اولیه، دندانپزشک وضعیت دندان ها را ارزیابی کرده و در مورد نتیجه مورد نظر صحبت خواهد کرد.

روکش دندان در تهران

در مرحله بعد، دندان ها آماده می شوند که شامل برداشتن مقدار کمی مینا از سطح دندان برای ایجاد فضایی برای روکش است. سپس یک قالب از دندان ها ساخته می شود. در این بین، روکش های موقت برای محافظت از دندان‌ها نصب می‌شوند. پس از آن، روکش های موقت برداشته می شوند و مدل دائمی به دندان ها چسبانده می شوند.

روکش های دندانی مزایای زیادی دارد. مواد استفاده شده بسیار شبیه مینای طبیعی دندان است بنابراین ظاهری طبیعی دارند. علاوه بر این، روکش ها می توانند به طور موثری عیوب مختلف دندان مانند لکه ها، تراشه ها و ناهماهنگی های جزئی را بپوشانند. همچنین می توانند شکل کلی و تقارن دندان ها را بهبود بخشند و در نتیجه لبخندی هماهنگ ایجاد کنند. رعایت بهداشت دهان و دندان و معاینات منظم دندانپزشکی برای اطمینان از طول عمر روکش ها ضروری است. با مراقبت مناسب، این ونیر های دندانی می‌توانند سال‌ها دوام بیاورند.

انواع مختلف روکش های دندان

متأسفانه، همه ما از داشتن دندان های کامل و یکدست برخوردار نیستیم. عیوب دندانی مانند تغییر رنگ یا نامرتبی دندان ها می تواند منجر به عدم اعتماد به نفس در افراد شود. خوشبختانه، پیشرفت های دندانپزشکی زیبایی راه حلی برای این نگرانی ها در قالب روکش های دندانی ارائه کرده است. در این قسمت، انواع مختلف و مزایای این روش دندانپزشکی را بررسی خواهیم کرد و به شما کمک می کند تا تصمیمی آگاهانه در مورد انتخاب این روش زیبایی و در عین حال درمانی بگیرید.

 • روکش های سرامیکی

روکش‌های سرامیکی محبوب‌ترین نوع هستند. این روکش ها از سرامیک دندانی با کیفیت بالا به صورت سفارشی ساخته می شوند تا با شکل، اندازه و رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت داشته باشند. روکش های پرسلن به دلیل ظاهر طبیعی، دوام و مقاومت در برابر لکه ها شناخته شده اند که آنها را به انتخابی طولانی مدت و جذاب تبدیل می کند.

 • ونیرهای کامپوزیت

ونیرهای کامپوزیت جایگزینی مقرون به صرفه برای ونیرهای سرامیکی هستند. این روکش ها از مواد رزینی همرنگ دندان ساخته شده و مستقیماً روی دندان ها اعمال و قالب گیری می شوند. ونیرهای کامپوزیت نتایج فوری را با حداقل آماده سازی دندان ارائه می دهند. در حالی که به اندازه پرسلن مقاوم در برابر لک نیستند، اما با مراقبت مناسب می توانند چندین سال دوام بیاورند. علاوه بر این، آنها به راحتی قابل ترمیم هستند، که می تواند یک مزیت قابل توجه برای افرادی باشد که در معرض آسیب دندان هستند.

 • روکش دوراتین

روکش‌های دوراتین بسیار نازک هستند، حدود 0.2 میلی‌متر، که آنها را به انتخابی عالی برای حفظ ساختار دندان در طول فرآیند استفاده تبدیل می‌کند. مانند روکش های سرامیکی، روکش های دورتین نیز به صورت سفارشی ساخته می شوند و ظاهری طبیعی ارائه می دهند. اگرچه آن ها به اندازه ونیرهای سرامیکی قوی یا ماندگار نیستند، اما گزینه مناسبی برای کسانی هستند که به دنبال رفع مشکلات زیبایی جزئی بدون تغییر ساختار زیرین دندان هستند.

 • لومینیرها

Lumineers نام تجاری ونیرهای سرامیکی فوق نازک است که به حداقل تراش دندان نیاز دارد. بر خلاف انواع دیگر روکش ها، لومینیر ممکن است نیازی به برداشتن هیچ گونه مینای دندان نداشته باشد و این امر از یک روش برگشت پذیر اطمینان حاصل می کند. در حالی که Lumineers یک راه حل راحت و بدون درد ارائه می دهد، ممکن است برای همه مناسب نباشد، به خصوص کسانی که دارای نقص دندانی شدید هستند.

روکش دندان در تهران

کاندیدهای مناسب برای روکش دندان در تهران چه کسانی هستند؟

روش‌های دندانپزشکی شامل موارد مختلفی می‌شود. از پروتز دندان و درمان ریشه گرفته تا لمینت و روکش دندان. هر یک از تکنیک‌ها ممکن است برای فردی مناسب باشد.

• دندان ها و لثه های سالم

قبل از تصمیم گیری برای اعمال روکش دندان، داشتن یک دندان قوی و سالم بسیار مهم است. هر گونه مشکل دندانی موجود، مانند پوسیدگی یا بیماری لثه، باید قبل از اقدام به روکش‌ها بررسی و درمان شود.

• تغییر رنگ دندان ها

افرادی که دندان هایی دارند که به شدت لکه دار یا تغییر رنگ داده اند، ممکن است این روش راه حل مناسبی برای آن ها باشد.

• دندان های ترک خورده یا فرسوده

روکش‌های دندانی می‌توانند برای افرادی که دندان‌های تراشیده یا فرسوده دارند نیز مناسب باشند. ونیرها می توانند شکل و عملکرد این دندان های آسیب دیده را بازگردانند و ظاهر عملکرد آن ها را بهبود بخشند. با این حال، میزان آسیب، تعیین کننده مناسب بودن روکش ها است، زیرا موارد شدیدتر ممکن است به سایر روش های دندانپزشکی نیاز داشته باشند.

• دندان های ناهموار یا نامرتب

برای افرادی که ناهنجاری‌های جزئی در شکل، طول یا تراز دندان دارند، روکش‌های دندانی می‌ توانند به ایجاد لبخند هماهنگ تری کمک کنند. روکش ها می توانند به طور موثر شکاف بین دندان ها، شلوغی جزئی یا طول نامناسب دندان را بپوشانند. با این حال، ناهنجاری های شدید یا مال اکلوژن ممکن است به درمان ارتودنسی نیز نیاز داشته باشد.

• دندان هایی با شکاف های کوچک

روکش های دندانی می توانند به طور موثر شکاف های کوچک بین دندان ها را که به نام دیاستم نیز شناخته می شوند، را از بین ببرند. با این حال، شکاف های بزرگتر ممکن است نیاز به درمان ارتودنسی یا سایر گزینه های ترمیمی داشته باشند.

روکش دندان یک گزینه عالی دندانپزشکی زیبایی برای افرادی است که به دنبال بهبود ظاهر دندان های خود هستند. برای تعیین مناسب ترین گزینه های درمانی بر اساس نیازها و اهداف فردی، مشورت با یک دندانپزشک واجد شرایط بسیار مهم است. با مراقبت و نگهداری مناسب، روکش‌های دندانی می‌توانند لبخندی بادوام و زیبا ارائه دهند.

هزینه روکش دندان در تهران

مزایا روکش دندان در تهران

در زیر به فواید کلی روکش دندان و اینکه چرا این روش زیبایی می تواند انتخابی عالی برای تغییر شکل لبخند شما باشند، خواهیم پرداخت.

 • زیبایی طبیعی

یکی از مزایای اصلی روکش های دندانی، توانایی آن ها در بهبود ظاهر دندان ها است. فرقی نمی کند دندان شما تغییر رنگ داشته باشد، ناهماهنگی، شکاف یا ترک داشته باشد، روکش ها می توانند این عیوب را بپوشانند و به لبخند شما ظاهری طبیعی و زیبا ببخشند.

 • دوام و ماندگاری

روکش‌های دندانی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بادوام و ماندگار باشند و لبخندی را برای شما به ارمغان می‌آورند که با مراقبت مناسب می‌تواند سال‌ها دوام بیاورد. روکش های سرامیکی به ویژه در برابر لکه مقاوم هستند و رنگ خود را در طول زمان طولانی نیز حفظ می کنند. با معاینات منظم دندانپزشکی و رعایت بهداشت دهان و دندان، این روش می تواند به عنوان سرمایه‌گذاری برای دندان شما عمل کنند و نتایج بادوام را برای مدت طولانی ارائه دهند.

 • روش کم تهاجمی

در مقایسه با سایر درمان های دندانپزشکی، گذاشتن روکش دندان در تهران یک روش کم تهاجمی است. این فرآیند شامل حداقل تغییر در ساختار طبیعی دندان است که آن را به گزینه ای محافظه کارانه برای دستیابی به بهبود لبخند مورد نظر تبدیل می کند. در بیشتر موارد، تنها مقدار کمی از مینای دندان باید برداشته شود تا روکش بتواند چسبانده شود. این روش محافظه کارانه همچنین استحکام و یکپارچگی دندان زیرین را حفظ می کند.

 • تطبیق پذیری

روکش های دندانی برای رفع مشکلات مختلف زیبایی همه کاره هستند. می توان از آنها برای اصلاح رنگ، شکل، اندازه و تراز کردن دندان ها استفاده کرد. چه بین دندان‌های خود فاصله داشته باشید، چه دندان های نامرتب، روکش‌ها راه‌حلی جامع برای ایجاد لبخندی هماهنگ ارائه می‌دهند.

4 روش مراقبت از روکش دندان

چه اخیراً روکش های دندانی دریافت کرده اید یا در حال تحقیق درباره آن ها هستید، دانستن اینکه چگونه باید از آن ها مراقبت و نگهداری کنید بسیار مهم است. در این قسمت از مقاله، مراحلی را که می توانید برای اطمینان از طول عمر و زیبایی روکش های دندان خود انجام دهید، مورد بحث قرار خواهیم داد.

به طور مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید؛ حفظ بهداشت دهان و دندان برای افزایش طول عمر روکش های دندانی شما مهم است. دندان های خود را حداقل دو بار در روز با استفاده از یک مسواک نرم مسواک بزنید. برای جلوگیری از خراشیدگی سطح روکش ها حتما از خمیر دندان غیر ساینده استفاده کنید. علاوه بر این، هر روز از نخ دندان استفاده کنید تا پلاک یا ذرات غذایی که ممکن است بین دندان‌ها و روکش‌های شما گیر کرده باشد را از بروند.

از مصرف مواد لکه زا اجتناب کنید؛ در حالی که روکش های دندانی در برابر لکه مقاوم هستند، مهم است که از مصرف مواد لکه زا اجتناب کنید یا آن را به حداقل برسانید. این شامل نوشیدنی هایی مانند قهوه، چای و شراب قرمز و همچنین غذاهایی مانند انواع توت ها، سس گوجه فرنگی و … می شود. اگر این مواد را مصرف می کنید، پس از آن دهان خود را با آب بشویید تا احتمال ایجاد لکه کاهش یابد.

از محافظ دهان استفاده کنید؛ اگر درگیر هر گونه فعالیتی هستید که به طور کلی می تواند به روکش های دندانی شما آسیب برساند، مانند ورزش های سنگین یا دندان قروچه، توصیه می شود از محافظ دهان استفاده کنید. محافظ دهان می تواند یک لایه محافظ ایجاد کند و به جلوگیری از هرگونه تراشه یا شکستگی کمک کند.

معاینات منظم دندانپزشکی؛ مراجعه منظم به دندانپزشک برای حفظ سلامت و ظاهر روکش های دندانی شما بسیار مهم است. دندانپزشک شما روکش های شما را در این معاینات بررسی می کند و مطمئن می شود که در شرایط خوبی هستند. آنها همچنین می توانند نگرانی های شما را برطرف کنند و در صورت نیاز روکش ها را جرم گیری کنند تا روکش های شما به بهترین شکل ظاهر شوند.

روکش دندان در تهران

بهترین مرکز روکش دندان در تهران

در تهران، متخصصان و مراکز دندانپزشکی بسیاری وجود دارد. اما انتخاب یک متخصص روکش دندان در تهران نیازمند کسب اطلاعات کافی از آن مجموعه می باشد. به طور مثال رضایت مراجعین قبلی می‌تواند یک گزینه مهم در انتخاب متخصص باشد.

دندانپزشکی تیم قاضی به عنوان یکی از بهترین مراکز روکش دندان در تهران مفتخر است تا بهترین خدمات دندانپزشکی در این حوزه را ارائه نماید. همچنین لازم به ذکر است دندانپزشکی اطفال یکی دیگر از خدمات این مجموعه است که باعث شده تا بسیاری از والدین با خیالی آسوده دندان کودکان خود را ترمیم نمایند.

هزینه روکش دندان در تهران

هزینه روکش های دندانی می تواند متفاوت باشد و شناخت عوامل موثر بر این هزینه، به ویژه در تهران مهم است. در این قسمت، عواملی که می‌توانند بر هزینه روکش دندان در تهران تأثیر بگذارند را بررسی می ‌کنیم.

1. مواد مورد استفاده

نوع مواد مورد استفاده برای روکش های دندانی نقش مهمی در تعیین هزینه کلی دارد. گزینه های مختلفی از جمله ونیر چینی، ونیر کامپوزیت و ونیر زیرکونیا در تهران و دیگر شهرها ارائه شده است. هر ماده دارای مزایا و هزینه خاص خود است. روکش ‌های سرامیکی بادوام ترین و از نظر زیبایی جذاب‌تر در نظر گرفته می ‌شوند، اما در عین حال گران‌ترین هستند. ونیرهای کامپوزیت مقرون به صرفه تر هستند اما ممکن است عمر طولانی نداشته باشند. روکش های زیرکونیا تعادلی بین دوام و هزینه ایجاد می کنند.

2. تخصص دندانپزشک

تجربه و شهرت دندانپزشکی که عمل روکش را انجام می دهد تا حد زیادی بر هزینه آن تأثیر می گذارد. دندانپزشکان بسیار ماهر و با تجربه به دلیل تخصص و کیفیت کار خود اغلب هزینه های بیشتری را دریافت می کنند. انتخاب یک دندانپزشک معتبر در سعادت آباد تهران که سابقه ثابتی در انجام روکش های دندانی داشته باشد بسیار مهم است.

3. پیچیدگی روش

پیچیدگی موارد دندانی هر فرد می تواند بر هزینه روکش دندان در تهران تأثیر بگذارد. برخی از افراد ممکن است فقط برای چند دندان به روکش نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به یک مجموعه کامل روکش نیاز داشته باشند. علاوه بر این، اگر مشکلات دندانی زمینه‌ای مانند پوسیدگی دندان یا بیماری لثه وجود داشته باشد، ممکن است لازم باشد این مشکلات قبل از قرار دادن روکش‌ها برطرف شود که می‌تواند به هزینه کلی اضافه کند.

4. محل کلینیک دندانپزشکی

موقعیت کلینیک دندانپزشکی نیز می تواند در هزینه روکش دندان تاثیرگذار باشد. کلینیک های دندانپزشکی واقع در مناطق سطح بالا یا محله های مجلل هزینه های بالاتری دارند که می تواند در قیمت هایی که برای خدمات خود دریافت می کنند تأثیر داشته باشد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که قیمت های بالاتر لزوما کیفیت بهتر را تضمین نمی کند، بنابراین انجام تحقیقات کامل قبل از تصمیم گیری ضروری است.

به طور کلی، هزینه روکش دندان در تهران تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین می شود. توصیه می شود قبل از تصمیم گیری برای انجام این روش درمانی و در عین حال زیبایی با چندین دندانپزشک مشورت کنید و همه این عوامل را در نظر بگیرید. در نهایت، سرمایه‌گذاری روی روکش‌های دندانی می‌تواند باعث بهبود چشمگیر لبخند و اعتماد به نفس فرد شود.

خصوصیات بهترین دندانپزشک روکش دندان در تهران

در زمینه خدمات دندانپزشکی باید به مواردی توجه نمود تا بهترین متخصص را برای روکش دندان در تهران انتخاب کرد. به طور مثال در وهله اول توجه به سطح تخصص دندانپزشک و رضایت مراجعین و بیماران قبلی یکی از مهم ترین مواردی است که در انتخاب بهترین دندانپزشک برای روکش دندان تاثیر گذار است.

نکته دومی که حائز اهمیت است استفاده از فناوری های نوین در این زمینه است. هر چه دندانپزشک یا به طور کلی تر کلینیک از تجهیزات به روزتری استفاده نماید، نتیجه نهایی بهتر خواهد بود. استفاده از مواد با کیفیت نیز در این تصمیم گیری بسیار تاثیر گذار خواهد بود. دندانپزشک باید از بهترین مواد برای روکش دندان استفاده نماید.

توصیه های لازم بعد از روکش دندان در تهران

بعد از انجام روکش دندان لازم است نکاتی را در نظر گرفت تا بهترین نتیجه حاصل شود و ماندگاری روکش انجام شده بیشتر شود.

 • متوسط عمر آن 10 تا 15 سال است. با رعایت مراقبت های پس از آن می توان طول عمر آن را تا حدی افزایش داد.
 • چکاپ و معاینه دندان به صورت دوره ای بسیار مهم است.
 • استفاده از مسواک و نخ دندان فراموش نشود. با توجه به این که روکش دندان محلی برای تجمع باکتری است رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است.
 • حساسیت موقت دندان نسبت به گرما و سرما پس از انجام روکش دندان طبیعی است.

کلینیک روکش دندان در سعادت آباد

روکش دندان در سعادت آباد در کلینیک تیم قاضی با بالاترین کیفیت انجام می شود. استفاده از بهترین کادر متخصصین در دندانپزشکی اطفال و بزرگسالان از جمله ویژگی‌های بارز این مجموعه است.

روکش دندان در سعادت آباد

این مجموعه که در محله سعادت آباد تهران واقع شده است، از بهترین مواد و به روزترین تکنولوژِی‌های روز دنیا استفاده می کند تا بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان و بیماران ارائه نماید. شما می توانید با مراجعه به این مجموعه از تمامی خدمات آن بهره مند گردید. داشتن بیشتر میزان رضایت مراجعین یکی از افتخارات دندانپزشکی تیم قاضی است.

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲