هزینه لمینیت دندان


هزینه لمینیت دندان

هزینه های لمینیت دندان بر اساس تورم پیش می روند. همان طور که تمامی عمل های زیبایی به این نکته بستگی دارند. علاوه بر این ها عوامل دیگری نیز در تعیین این هزینه ها دخیل می باشند. برای مثال، انتخاب پزشک متخصص بسیار مهم می باشد. انتخاب پزشکی که کار های قبلی او دیده شده و نتیجه کار او بر افراد ثابت شده است، غالبا بیش از دیگر پزشک هاست. همچنین در نظر گرفتن موقعیت کلینیک هم در تعیین هزینه ها بسیار موثر است. در این مقاله پزشکی و تخصصی، نکاتی برای در نظر گر‌‌فتن هزینه ها را ارائه خوا‌هیم داد. برای آشنایی با هزینه لمینیت دندان با ما در سایت دکتر قاضی همراه باشید.

بدیهی است کلینیکی که در موقعیت مناسبی از شهر قرار داشته باشد، خدماتی متفاوت تر و درمانی با کیفیت تر در بر خواهد داشت. پس هزینه ها در چنین کلینیکی به نسبت بیش از دیگر مراکز درمانی و زیبایی است. یکی دیگر از تعیین کننده های هزینه، استفاده از مواد دندان پزشکی است. برخی از دندان پزشک ها، از مواد به خصوصی با برند های مشخص کار می کنند. یعنی این متخصص ها با خرید مواد نا مرغوب، نتایج کار خود را زیر سوال نمی برند. بنا بر این هزینه های دریافتی در این گونه مراکز بیشتر است. اما به طور کلی هزینه های لمینیت دندان و دیگر عمل های زیبایی چندان قابل پیش بینی نیست.

هزینه لمینیت دندان

قیمت لمینیت دندان

لمینیت دندان با استفاده از روکش های سرامیکی بر روی دندان ها صورت می گیرد. این روکش ها از مواد سرامیکی تولید می شوند. مراحل انجام لمینیت دندان با یک الگوی ثابت در تمامی مراکز درمانی و زیبایی دندان پزشکی صورت می گیرد. اما استفاده از مواد اولیه به نوعی متفاوت است. در برخی از این مراکز، بالاترین کیفیت با توجه به مراجعه کنندگان و توان مالی آن ها در نظر گرفته می شود.

در بسیاری از مراکز هم موادی با کیفیت متوسط تهیه می شود. اما مراحل این کار در همه مراکز یکسان می باشد. در ابتدا فرد با انجام معاینات لازم و ارائه آن چه انتظار دارد، جلسات مشاوره را پشت سر می گذارد. سپس با رزرو نوبت در روزی مشخص برای قالب گیری دندان ها به دندان پزشکی مراجعه می کند. دندان پزشک با استفاده از خمیر های مخصوصی قالب دندان های فرد را می گیرد. آن قالب به لابراتواری فرستاده می شود. دندان های افرادی که برای لمینیت اقدام می کنند نیاز به تراشیده شدن دارند.

چرا که قالب های لمینیت کمی ضخیم بوده و باید اندازه دندان ها کوچک تر شوند. همچنین غالبا این روش از اصلاح لبخند برای دندان های روی هم رفته و بهم ریخته مناسب تر است. بنا بر این تراشیدن دندان ها از الزامات این عمل می باشد. با آماده شدن قالب دندان ها، با استفاده از چسب های مخصوصی قالب ها بر روی دندان قرار می گیرند.

هزینه لمینیت دندان

هزینه لمینیت دندان چقدر است؟

اصلاح لبخند در بیشتر مواقع تنها برای تعدادی از دندان های جلویی در فک بالا و پایین انجام می شوند. تعداد این دندان ها معمولا شش عدد می باشد. چرا که در هنگام صحبت کردن شش دندان جلویی بیشتر قابل مشاهده هستند.

همچنین رنگ لمینیت باید به دندان های طبیعی نزدیک تر باشد. در این صورت جلوه ای زیبا تر خواهد داشت. هزینه لمینیت نیز در سال های اخیر به دلیل تورم افزایش پیدا کرده. هزینه های اصلاح لبخند با روش های گوناگون بر اساس واحد های دندانی سنجیده می شوند. هر واحد دندانی، هزینه ای جدا خواهد داشت. در مجموع هر چه واحد های لمینیت شد‌ه بیشتر با‌شد، هزینه کلی افزایش خوا‌هد یافت. اکنون به طور کلی هزینه های مربوط به هر واحد دندان لمینیت شده بین چهار الی پنج میلیون تومان است. البته این هزینه ها به نسبت در نظر گرفتن کیفیت مواد نیز متغیر است. ضخامت در نظر گرفته شده نیز می تواند هزینه ها را تغییر دهد. برای مثال، ضخامت لمینیت از کامپوزیت دندان بیشتر است. اما برای برخی افراد با توجه به شرایط فردی آن ها، ممکن است این ضخامت افزایش یا کاهش یابد.

قیمت لمینیت و کامپوزیت

در بیشتر مراکز دندان پزشکی هزینه های مربوط به لمینیت کمتر از کامپوزیت دندان می باشد. با اینکه دوام و ماندگاری لمینیت بسیار بیشتر می باشد، اما هزینه های کمتری در بر دارد. چرا که طبق مراحل انجام اصلاح لبخند، برای لمینیت نیازی به ظرافت و مهارت کار دندان پزشک نیست. قالب دندانی توسط خمیر مخصوص گرفته‌شده و همان قالب در آزمایشگاه تولید می شود. درصد خطا نیز تقریبا صفر می باشد. اما برای انجام کامپوزیت، دندان پزشک باید با مهارت و ظرافتی خاص، مواد ونیری را بر روی دندان ها قرار دهد. سپس با تابش نور و صیقلی کردن آن ها، دندان هایی مشابه دندان های طبیعی بسازد. همان طور که متوجه شدید نحوه انجام این مراحل موجب تفاوت هزینه های این دو روش اصلاح لبخند می شود.

اما نمی توان گفت یکی از این دو روش بهتر از دیگری است. چون انتخاب یکی از این دو روش به سلیقه و شرایط فردی بستگی دارد. برای برخی با توجه به شرایط فردی کامپوزیت انتخاب بهتری می باشد. همچنین برخی ترجیح می دهند دندان هایی مقاوم تر با طول عمری بیشتری داشته باشند. برای این گونه افراد هم لمینیت دندان مناسب تر است.

آیا بیمه هزینه لمینیت دندان را پرداخت می کند؟

شرکت های بیمه به طور معمول تنها هزینه های درمانی را پرداخت می کنند. برخی از بیمه ها درصد زیادی از هزینه ها و برخی دیگر تنها بخشی از هزینه ها را تقبل می کنند. اما پرداخت این هزینه ها تنها در صورتی است که درمان برای فرد ضرورت داشته باشد. اصلاح لبخند به نوعی یک عمل زیبایی می باشد. بنا بر این چندان ضرورتی ندارد.

به همین جهت شرکت های بیمه هزینه های آن را تقبل نمی کنند. اما در یک صورت می توان از بیمه های درمانی در راستای لمینیت دندان برخوردار شد. در اکثر مواقع افراد پیش از لمینیت دندان، باید دندان های پوسیده خود را درمان کنند. این هزینه های جانبی و زمینه ای برای اصلاح لبخند، درمان محسوب می شوند. پرداخت هزینه های درمانی برای شرکت های بیمه با توجه به خدمات ارائه شد‌ه متفاوت است. اما می توان از این موضوع برای درمان دندان های پوسیده بهره برد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲