دندانپزشکی ارزان


دندانپزشکی ارزان

دندان پزشکی ها غالبا یکی از مراکز درمانی پر هزینه می باشند. دندان های پوسیده ای که نیاز به ترمیم دارند و دیگر خدمات دندان پزشکی همگی از دسته درمان های پر هزینه می باشند. اما در این میان برخی از دندان پزشکی ها با هزینه های پایین تر هم یافت می شوند. برای مثال، مراکز درمانی دندان که به صورت عمومی خدماتی را ارائه می دهند، دارای قیمت های مناسب تری می باشند. همچنین این گونه مراکز معمولا با قبول دفترچه های بیمه درمانی، مقدار زیادی از هزینه ها را کاهش می دهند. در این مقاله دندان پزشکی، مراکز درمانی دندان با قیمت های مناسب را معرفی می کنیم. برای آشنایی با دندانپزشکی ارزان با ما در سایت دکتر قاضی همراه باشید.

دندان پزشکی های ارزان در تهران

در تهران به علت جمعیت بسیار بالا، مراکز درمانی دندان به وفور یافت می شوند. به طور معمول در هر منظقه ای دست کم یک دندان پزشکی با شرایط گفته شده وجود دارد. در دندان پزشکی های عمومی، هزینه های درمانی بسیار کمتر از دندان پزشکی های خصوصی می باشد. چرا که در این مراکز چندین پزشک با ساعت های کاری متفاوت فعالیت دارند. همچنین مواد استفاده شده در این مراکز به علت بالا بودن تعداد بیماران دبه صورت عمده خریداری می شود. این امر موجب می شود هزینه های تا حد زیادی کاهش پیدا کنند. برخی افراد تصور می کنند در این دندان پزشکی ها، مواد اولیه مرغوب استفاده نمی شود. اما حقیقت این است که استفاده از مواد نا مرغوب، برای دندان پزشک هم کار اضافه تری به همراه دارد. بنا بر این هزینه های پایین این دندان پزشکی ها، کیفیت کار را کاهش نمی دهد.

خدمات درمانی در دندان پزشکی ارزان

در دندان پزشکی هایی با هزینه های پایین تر، انواع خدمات درمانی ارائه می شود. اما عمده درمان هایی که در این مراکز صورت می گیرد، ترمیم دندان و پروتز می باشد. معمولا افراد دارای دندان های پوسیده نیازمند ترمیم می باشند. به همنی جهت تعداد ترمیم در این دندان پزشکی ها بیش از دیگر درمان هاست.

دندانپزشکی ارزان

هزینه ترمیم در دندانپزشکی ارزان

ترمیم دندان ها به منظور جلوگیری از پیشروی پوسیدگی در دندان ها می باشد. یک دندان پوسیده می تواند در مدت زمان کمی به دیگر دندان ها پوسیدگی را انتقال دهد. دندان هایی که نیازمند ترمیم هستند، باید هر چه سریع تر مورد درمان قرار گیرند. دندان پوسیده اگر به موقع تحت درمان قرار نگیرد علاوه بر انتقال آن، به لثه ها نیز می رسد. این امر عفونت را در پی دارد. عفونت نیز درمانی بیشتر، با زمانی طولانی تر و هزینه های بالاتر در پی خواهد داشت. هزینه ترمیم در دندان پزشکی ها، اغلب بسیار بالا می باشد. اما در برخی مراکز این درمان با هزینه های کمتری انجام می شود.

همچنین ترمیم دندان ها یکی از درمان هایی است که چندان قیمت ثابتی ندارد. یعنی نمی شود به طور کلی قیمتی ثابت برای ترمیم بیان کرد. چرا که دندان ها به میزان پیشروی پوسیدگی و عفونت، درمان مجزایی را طلب می کنند. ممکن است پوسیدگی بسیار سطحی باشد. در این حالت تنها با تخلیه آن ناحیه از پوسیدگی و پر کردن آن، دندان ها درمان می شوند. اما اگر پیشروی بیشتر باشد و یا به لثه ها رسیده باشد، بدیهی است که درمان هم سخت تر باشد. در این حالت هزینه و انرژی به کار گرفته شده هم بیشتر است. بنا بر این برای هزینه های ترمیم دندانی، نمی توان یک مبلغ ثابت بیان کرد.

دندانپزشکی ارزان

اصلاح لبخند در دندانپزشکی ارزان

برخی افراد گمان می کنند در دندان پزشکی های ارزان قیمت، تنها خدمات درمانی ارائه می شود. اما یک دندان پزشکی با ارائه تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندان، تبدیل به مرکز دندان پزشکی می شود. به همین علت باید بگوییم این تصور بسیار اشتباه است. در دندان پزشکی های ارزان قیمت هم خدمات زیبایی دندان ارائه می شود. اصلاح لبخند هم یکی از متداول ترین خدمات در این مراکز می باشد. همچنین هزینه های اصلاح لبخند در دندان پزشکی های ارزان، مانند دیگر خدمات از هزینه های پایین تری برخوردار است. اصلاح لبخند به منظور زیبایی دندان ها صورت می گیرد.

این عمل زیبایی به علت تنوع مواد اولیه دارای هزینه های متفاوتی است. اما همان طور که می دانید، مواد اولیه لمینیت و کامپوزیت، محدود می باشد. در واقع همان مواد در شرکت های متفاوت با نام های متنوع به بازار عرضه می شوند. به بیانی دیگر، موادی که در یک دندان پزشکی با قیمت بسیار بالا استفاده می شود، تفاوت چندانی با مواد ارزان تر  در دندان پزشکی دیگر ندارد. اما موقعیت های مکانی دندان پزشکی می تواند هزینه ها را تغییر دهد. هر چه موقعیت مکانی بالاتر و دسترسی آن ساده تر باشد، هزینه ها به نسبت بیشتر خواهند شد. در دندان پزشکی های ارزان قیمت اصلاح لبخند به منظور جذب افراد، با هزینه های کمتری انجام می شود.

دندانپزشکی ارزان

هزینه های درمانی در دندانپزشکی ارزان

دندان پزشکی های ارزان همان طور که پیش تر گفتیم، در مناطق متفاوت وجود دارند. هر کدام از این مراکز دارای مزیت های متفاوتی هستند. اما این دندان پزشکی ها به علت تعداد بالای بیماران، غالبا بسیار شلوغ هستند. در واقع برای درمان و عمل های زیبایی در این دندان پزشکی ها باید چند روز قبل نوبت بگیرید. هزینه های درمانی در این دندان پزشکی ها با توجه به میزان خدماتی که می خواهید متغیر است. هر چه خدمات ارائه شده، نیازمند استفاده از مواد اولیه باشد، بدیهی است هزینه بیشتری در بر بگیرد.

بیمه در دندان پزشکی ارزان

دندانپزشکی های ارزان در اکثر مواقع با شرکت های بیمه درمانی قرار داد هایی دارند. چرا که بیماران این دندان پزشکی ها بسیار زیاد هستند. معمولا درمان هایی نظیر ترمیم و پروتز هم نیازمند هزینه های بسیاری است. چرا که دندان های پوسیده شده غالبا بیش از یک یا دو دندان هستند. به همین جهت، با ارائه دفترچه بیمه خود، می توانید هزینه های پرداختی را کاهش دهید. اما شرکت های بیمه درصد های متفاوتی را در نظر می گیرند. معمولا هزینه ها توسط افراد پرداخت شده و سپس با ارائه برگه های لازم، شرکت بیمه مورد نظر، هزینه ها را پرداخت می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲