کیفیت ایمپلنت ایرانی

کیفیت ایمپلنت ایرانی

کیفیت ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت یک درمان دائم و بسیار متداول برای کسانی است که دندان های خود را ازدست داده اند. به همین دلیل کیفیت و کارایی آن اهمیت بالایی دارد. هر چه فیکسچر و پایه های ایمپلنت مرغوب تر و سازگار تر با بدن باشند، موفقیت ایمپلنت افزایش می یابد. زمانی که فرد دندان های خود را کشیده و یا از دست می دهد، نیازمند درمانی جایگزین می باشد. درمانی که دندان های از دست رفته را جبران کند. در ادامه این مقاله تخصصی و دندان پزشکی با ارائه توضیحاتی درباره کیفیت ایمپلنت ایرانی می پردازیم. با ما در سایت دکتر قاضی همراه باشید.

همچنین فضای بی دندانی را پر کند. چرا که فضای بی دندانی موجب تحلیل استخوان های فک می شود. این موضوع  موجب از بین رفتن تراکم مناسب استخوان ها می شود. همچنین درمان را برای افراد دشوار تر خواهد کرد. پروتز های دندانی درمانی مناسب برای پر کردن فضای بی دندانی می باشند. اما ایمپلنت نوعی درمان دائمی و مشابه دندان های طبیعی می باشد.

کیفیت ایمپلنت ایرانی

آیا کیفیت ا‌یمپلنت ا‌‌یرانی از دیگر ایمپلنت ها پایین تر است؟

همان طور که می دانید ایمپلنت درمانی است که توسط ایجاد حفره های در استخوان فک انجام می شود. این پروسه درمانی به علت مشابه بودن به دندان های طبیعی کمی طولانی تر از درمان های دیگر می باشد. برای موفقیت در ایمپلنت انجام تمامی مراحل آن مهم می باشد. اما یک مرحله بسیار مهم در این پروسه ایجاد حفره هایی در استخوان های فک و قرار دادن پایه های ایمپلنت می باشد. این پایه ها همان فیکسچر می باشد.

فیکسچر ها با تعبیه در استخوان های فک پس از مدتی توسط بدن انسان پذیرفته می شوند. به همین علت این مرحله از درمان طولانی تر از مراحل دیگر است. چرا که استخوان ها توسط ابزار دندان پزشکی سوراخ شده و پذیرای پایه ها می شوند. در این جا استخوان ها پس از قرار گیری پایه ها باید بازسازی شوند. این بازسازی و ترمیم توسط خود بدن انسان انجام می شود. به همین علت پایه ها باید از متریال مرغوبی ساخته شده باشند.

کیفیت ایمپلنت ایرانی

توضیحاتی درباره کیفیت ایمپلنت های ایرانی

چنانچه این پایه ها با کیفیت نباشند پذیرش صورت نخواهد گرفت. در این حالت ایمپلنت با شکست مواجه می شود. پایه های اینمپلنت از جنس تیتانیوم می باشند. تیتانیوم به دلیل سازگاری بالایی که با بدن دارد، به راحتی توسط آن پوشش داده می شود. یعنی استخوان ها پس از مدتی آن را در بر می گیرند. اما اگر جنس پایه ها مرغوب نباشد این اتفاق نخواهد افتاد. به همین دلیل کیفیت ایمنپلنت را با میزان کیفیت پایه های آن می سنجند. پایه های ایمپلنت های ایرانی بسیار مرغوب می باشند. چرا که در ایران ساخت و پرداخت این پایه ها بسیار ارزان تر دیگر کشور ها می باشد.

در ایران به دلیل فراوانی منابع، ساخت این گونه تولیدات بسیار با کیفیت هستند. بر خلاف تصورات مردم که ایمپلنت های خارجی را ترجیح می دهند، این کاشت های دندانی مورد توجه دیگر کشورهاست.

کیفیت ایمپلنت های ایرانی چگونه تضمین می شود؟

ایمپلنت های ایرانی بدیهی است که در ایران تولید می شوند. چنانچه افراد از ایمپلنت های خارجی استفاده کنند، در صورت بروز مشکل امکان پیگیری آن نخواهد بود. چرا که غالبا دندان پزشک ها مسئولیت این مهم را نمی پذیرند. اما ایمپلنت های ایرانی با توجه به تولید در ایران قابلیت پیگیری دارند. به همین علت می توان برای استفاده از آن ها تا حدودی آسوده خاطر بود. همچنین تولید ایمپلنت در ایران به دلیل وجود ذخایر و منایع زیاد بسیار متداول است.

این موضوع در کشور های دیگر به سختی صورت می پذیرد. چرا که آن ها مانند ایران دسترسی به تیتانیوم را به راحتی نخواهند داشت. این مهم موجب می شود که تیتانیوم و ایمپلنت به طور کلی در کشور های دیگر گران قیمت باشد. اما کاشت دندان در ایران با ایمپلنت های داخلی بسیار مقرون به صرفه می باشد. در مقایسه با دیگر ایمپلنت های واراداتی این کاشت های دندان از قیمت های معقول تری برخوردار هستند.

کیفیت ایمپلنت ایرانی

مقایسه کیفیت ا‌یمپلنت های ا‌یرانی و خارجی

برخی از کشور ها در تولید این گونه تجهیزات و کالا های پزشکی و دندان پزشکی بسیار سر آمد هستند. کشور هایی مانند کره در تولید ایمپلنت بسیار پیشرفته عمل می کنند. در مقایسه با آن ها تولیدات ایرانی از کیفیت پایین تری برخوردار هستند. اما این به دلیل متریال مورد استفاده در ساخت نمی باشد. بلکه به دلیل بررسی ها و ارزیابی های مرحله ای توسط متخصصین می باشد. همچنین با توجه به آن چه پیش تر گفته شد، تولیدات ایرانی با فراوانی تیتانیوم و دیگر ارکان اصلی آن، به راحتی از کیفیت های بالایی برخوردار است.

هزینه ایمپلنت های ایرانی در مقایسه با کیفیت آن

هزینه ایمپلنت به طور کلی بیش از هر درمان دیگری در دندان پزشکی می باشد. اما این موضوع به دلیل ماندگاری این درمان است. این درمان به دلیل شباهت و کارایی بسیاری که به دندان های طبیعی دارد، موجب می شود ایمپلنت گران تر از دیگر درمان باشد. اما در مقایسه با ایمپلنت های خارجی کاشت های دندانی ایرانی بسیار مقرون به صرفه می باشند. همچنین این ایمپلنت ها به دلیل نوع کیفیت خود از هزینه های معقولی برخوردار هستند. غالبا تمامی ایمپلنت ها به نسبت هر واحد دندانی بسیار گران خواهند بود.

آیا ایمپلنت در ایران ارزان تر از دیگر کشور هاست؟

این سوالی بسیار متداول می باشد. ایمپلنت در ایران بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر کشور هاست. همان طور که دیده اید بسیاری از افراد مقیم کشور های دیگر برای انواع درمان های دندانی به ایران مراجعه می کنند. چرا که با توجه به نوع درمان و تخصص های لازم، درمان در ایران بسیار ارزان تر است. علاوه بر این ها افراد با کسب درآمد در کشور های دیگر و هزینه آن مقدار در ایران چندان هزینه گزافی نخواهند پرداخت. اما در کشور های دیگر درمان هایی مانند کاشت های دندانی بسیار گران قیمت می باشند. در صورتیکه مقداری از هزینه های آن ها توسط شرکت های بیمه ای پرداخت می شود. اما با این حال هزینه ها هنگفت می باشند. به همین دلیل افراد برای کیفیت ایمپلنت های ایرانی و قیمت آن ها به ایران مراجعه می کنند.

کیفیت ایمپلنت ایرانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲