کامپوزیت یا ارتودنسی؟


ارتودنسی بهتر است یا کامپوزیت؟

دانستن اینکه کامپوزیت بهتر است یا ارتودنسی می تواند به شما در انتخاب روش مناسب برای افزایش زیبایی چهره و دندان هایتان کمک کند. توسط هر دو روش شما می توانید از لبخندی زیبا و دندان هایی منظم و یکدست بهره مند شوید. با این وجود هر کدام از این روش ها دارای تفاوت هایی هستند که در ادامه درباره این مغایرت ها توضیح می دهیم. برای آشنایی با این که کدام یک بهتر است؟ کامپوزیت یا ارتودنسی؟ با ما همراه باشید. برای بهره مندی از بهترین خدمات کامپوزیت دندان در سعادت آباد به کلینیک دندانپزشکی دکتر قاضی ( کلینیک پرهام ) مراجعه نمایید.

کامپوزیت یا ارتودنسی؟

آشنایی با ارتودنسی دندان

برای افزایش زیبایی دندان ها از روش های متعددی استفاده می شود. ارتودنسی یکی از پرطرفدار ترین این روش ها است. امروزه با انواع مختلف ارتودنسی نظیر ارتودنسی ثابت، متحرک و نامرئی می توان نا منظمی و نواقص دندان ها را درمان کرد. نوع ارتودنسی دندان نسبت به نوع ناهنجاری های فک و دندان ها تعیین می شود. مدت درمان توسط ارتودنسی تقریبا 1 الی 3 سال است.

کامپوزیت یا روکش دندان چیست؟

روش کامپوزیت یکی دیگر از روش های محبوب برای ایجاد طرح لبخندی زیبا و مرتب کردن دندان ها می باشد. در این روش متخصص با قرار دادن لایه های رزین و مستحکم کردن آن ها ظاهری زیبا و منظم به دندان ها می بخشد.

تطابق رنگ، خطوط و ضخامت کامپوزیت موارد بسیار مهمی می باشند که باید در هنگام انجام این امر باید به آن ها توجه کنید. توجه داشته باشید که پس از استفاده از این روش، تنها با رعایت بهداشت دهان و دندان هایتان می توانید طول عمر کامپوزیت را افزایش دهید.

برای بهره مندی از بهترین خدمات کامپوزیت در سعادت آباد به کلینیک دندانپزشکی دکتر قاضی ( کلینیک پرهام ) مراجعه نمایید.

کامپوزیت یا ارتودنسی؟

تفاوت کامپوزیت و ارتودنسی در چه مواردی است؟

ارتودنسی و کامپوزیت در ماهیت کاملا متفاوت هستند. ارتودنسی به عبارتی روشی برای منظم و مرتب کردن دندان ها است. در این روش می توان دندان های نامتوازن را بهبود بخشید. اما کامپوزیت روشی برای فرم دهی، مرتب سازی اندازه و شکل دندان ها است.

به طور معمول این دو روش مکمل یکدیگر هستند و اگر از هر دو باهم استفاده شود جلوه ای بی نظیر برای دندان ها ایجاد می شود.

از سایر تفاوت های کامپوزیت دندان و ارتودنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کامپوزیت دندان نیازی به آماده سازی ندارد و در یک جلسه قابل انجام است. اما درمان ارتودنسی طی چندسال نیاز به رفت و آمد های مکرر بیمار به مطب دندانپزشکی دارد.
  • توسط کامپوزیت بر خلاف ارتودنسی می توان رنگ دندان را به رنگ دلخواه تغییر داد.
  • ارتودنسی برای ایجاد توازن میان فک بالا و فک پایین کارآمد می باشد. در صورتی که توسط کامپوزیت نمی توان این توازن را ایجاد کرد.

کامپوزیت یا ارتودنسی؟

کلینیک دندانپزشکی دکتر قاضی ( کلینیک پرهام )، با ارائه خدمات مقرون به صرفه ارتودنسی در سعادت آباد در خدمت شما کاربران گرامی است.

آیا می‌توان کامپوزیت دندان و ارتودنسی را با هم انجام داد؟

روش های کامپوزیت و ارتودنسی مکمل یکدیگر هستند. به عبارتی برای دستیابی به یک نتیجه بسیار عالی در پایان این امور زیبایی، بهتر است از هر دوی این روش ها با یکدیگر استفاده کنید. ارتودنسی با منظم کردن دندان ها و بهبود قرار گیری فک بالا و پایین می تواند پیش زمینه ای را برای انجام کامپوزیت ایجاد کند.

چند نکته در انتخاب ارتودنسی و کامپوزیت

کدام یک از این روش ها بهتر است؟ کامپوزیت یا ارتودنسی؟ برای جواب به این سوال بهتر است با نکات زیر آشنا شوید تا بهترین روش را برای خود انتخاب نمایید.

ترتیب دندان‌ ها

در وضعیتی که با مشکل نامنظم بودن و کج بودن دندان های خود رو به رو هستید، بهتر است از ارتودنسی استفاده کنید. ارتودنسی در این شرایط به شما برای دستیابی به یک لبخند زیبا کمک می کند.

کامپوزیت یا ارتودنسی؟

کلینیک دندانپزشکی دکتر قاضی ( کلینیک پرهام ) با متخصصانی خبره برای انجام کامپوزیت در سعادت آباد آماده خدمت رسانی است.

شکل دندان

برای رفع شکستگی دندان، یا کوتا و بلندی دندان بهتر است از کامپوزیت استفاده شود. برای رفع این مشکل حتی استفاده از لمینیت نیز کارآمد می باشد.

رنگ دندان

روش هایی نظیر جرمگیری و بلیچینگ دندان بهترین روش برای رفع زردی دندان هاست. اما برای این امر می توان از روش های دیگری نظیر کامپوزیت و لمینیت نیز استفاده کرد.

فاصله بین دندان ها

برای رفع فاصله بین دندان های جلویی می توان از هر دو روش استفاده کرد. اما اگر برای این امر از روش کامپوزیت استفاده کنید، نتیجه دلخواه خود را زودتر دریافت خواهید کرد.

هزینه کدام یک بیشتر است؟ کامپوزیت یا ارتودنسی؟

کامپوزیت ونیر به طور معمول از روش ارتودنسی ارزان تر است. همینطور قیمت کامپوزیت به برند و تعداد دندان هایی که به کامپوزیت نیاز دارند، بستگی دارد. به طور معمول این روش پر هزینه نمی باشد و بیشتر افراد قادر به انجام آن خواهند بود. در روش ارتودنسی به دلیل طولانی بودن مدت درمان، بیمار نیاز به ویزیت های مکرر دارد به همین سبب این موارد باعث افزایش هزینه نهایی خواهند شد

برای آشنایی با هزینه دقیق کامپوزیت و ارتودنسی در سعادت آباد با کلینیک پرهام دکتر قاضی تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲