هوم بلیچینگ بهتر است یا آفیس بلیچینگ؟

هوم بلیچینگ بهتر است یا آفیس بلیچینگ؟

هوم بلیچینگ بهتر است یا آفیس بلیچینگ؟

افراد بسیاری می خواهند بدانند هوم بلیچینگ یا آفیس بلیچینگ چه تفاوت هایی دارند. در این مقاله دندان پزشکی این دو را به خوبی توضیح می دهیم. این دو عمل بسیار راحت و پرطرفدار، این روز ها بسیار زیاد صورت می گیرد. اما آیا کسانی که این کار را انجام می دهند، فواید و مضرات آن را می دانند؟ برای آشنایی با تفاوت هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ و اینکه هوم بلیچینگ بهتر است یا آفیس بلیچینگ؟ با ما در سایت دکتر قاضی همراه باشید.

تفاوت هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ

تفاوت این دو تنها در مکان اجرایی آن است. همان طور که از نام آن ها پیداست، هوم بلیچینگ برای  مصرف خانگی و توسط فرد در خانه انجام می شود. آفیس بلیچینگ هم عملی که در دندان پزشکی و توسط وی انجام می گرد. در واقع این دو عمل از نظر کیفی هم متفاوت خواهند بود. چرا که اگر خود فرد این را انجام دهد، کیفیتی متفاوت تر از آن چه دندان پزشک انجام داده خواهد داشت.

طرز استفاده هوم بلیچینگ

هوم بلیچینگ های متفاوتی در سال های اخیر تولید می شوند. هر کدام از برند های معروف و غیر معروف به دلیل استقبال از این مورد، به تولید آن پرداخته اند. پس این وسیله در قیمت های متفاوت و برند های مختلف یافت می شود. هوم بلیچینگ به دلیل راحتی در استفاده و کیفیت فوق العاده توسط برخی خریداری می شود. اما استفاده از این مواد نیازمند آگاهی لازم می باشد. شما باید پیش از استفاده با دندان پزشک خود مشورت کنید. به چند دلیل:

دندان پزشک به شما خواهد گفت که دندان های شما مناسب استفاده از آن مواد خواهد بود یا خیر.

همینطور دندان پزشک طریقه استفاده و مدت زمان استفاده از مواد را به شما تذکر خواهد داد.

دندان پزشک ها به دلیل تجربه ی بالایی که دارند، برند ها و تولیدات آن ها را به خوبی می شناسند. گاهی ممکن است افراد فریب تبلیغات دروغین را خورده و کالایی نامناسب خریداری کنند. در این مواقع تنها دندان پزشک مجرب است که می تواند مواد خوب را از بد تشخیص دهد.

گاهی برخی دارای دندان هایی مقاوم هستند و قابلیت زمان بیشتر برای بلیچینگ را دارند، تشخیص این امر نیز توسط دندانپزشک امکان پذیر است.

هوم بلیچینگ بهتر است یا آفیس بلیچینگ؟آفیس بلیچینگ

آفیس بلیچینگ بهترین انتخاب برای افرادی است که اقدام به این کار می کنند. این امر در دندان پزشکی توسط متخصص انجام می شود. بنا براین احتمال آسیب به دندان ها ضعیف تر خواهد بود. این کار با تجربه کافی دندان پزشک در مدت زمان مشخصی صورت می گیرد.

آیا بلیچینگ برای دندان های ضرر دارد؟

این نیز از سوال های متداولی می باشد. غالبا اعمال زیبایی و دندان پزشکی، اگر به صورت مداوم انجام شوند، آسیب خواهند زد. بلیچینگ هم از کار هایی است که زیبایی را دو چندان می کند. سفید شدن دندان ها بدیهی است که زیبایی را افزایش دهد. اما این کار به دلیل شیمیایی بودن مواد بلیچینگ ممکن است بسیار آسیب زا باشد. مدت زمان استفاده از بلیچینگ بین شش ماه الی یک سال می باشد. یعنی افراد باید برای اقدام به بلیچینگ این زمان را در نظر بگیرند. چنانچه بیش از این باشد، دندان ها آسیب خواهند دید. اما اگر این مدت زمان رعایت شود، با توجه به انتخاب دندان پزشک مناسب مانعی ندارد.

بلیچینگ چگونه انجام می شود؟

بلیچینگ توسط مواد سفید کننده، پلاک های دندانی را شسته و از بین می برد. در واقع این مواد پلاک ها و لایه ی روی دندان را در خود حل می کند. به همین دلیل مدت زمان استفاده از آن بسیار مهم است. حل شدن مواد روی دندان، اگر در مدت بیشتری انجام شود، به مینای دندان آسیب خواهد زد. پس از شستشوی دندان توسط مواد حل کننده، دندان پزشک با استفاده از پولیش های مخصوص دندان ها را صیقلی می کند.

بلیچینگ چگونه انجام می شود؟

آیا بلیچینگ حساسیت دندانی دارد؟

بله بلیچینگ هم مانند هر درمان و یا عمل زیبایی دندانی، برای مدت کوتاهی دندان ها را حساس می کند. مصرف برخی خوراکی ها مانند آبلیمو هم چنین حساسیت هایی به همراه دارد. بلیچینگ هم به دلیل حل کردن پلاک های دندانی، این حساسیت را برای مدتی به دندان ها می دهد. اما راه حل آن، پرهیز از مصرف غذاهای خیلی داغ و یا خیلی سرد می باشد. همچنین برای مدتی باید رعایت بهداشت دهان و دندان طبق توصیه های دندان پزشک باشد.

هزینه های هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ

در ابتدای مقاله، عنوان شد که کدام یک بهتر است. هوم بلیچینگ بهتر است یا آفیس بلیچینگ؟ به برخی از تفاوت های این دو در سطور بالا اشاره کردیم. اما یکی از مهم ترین تفاوت های این دو، هزینه ها می باشد. برای انجام هوم بلیچینگ تنها کافی است به داروخانه رفته و آن را تهیه کنید. بنا بر این تمامی هزینه های هوم بیلچینگ به خرید بلیچینگ و برند انتخابی منحصر می شود. اما برای آفیس بلیچینگ شما علاوه بر هزینه های مواد بلیچینگ باید دستمزد دندان پزشک را نیز پرداخت کنید. این امر بدیهی است چرا که دندان پزشک با مهارت خود به خوبی دندان های شما را سفید خواهد کرد،

پس حق طبیعی اوست که دستمزد دریافت کند. اما اگر بخواهیم بگوییم کدام یک بهتر است، باید گفت هوم بلیچینگ برای افرادی که با دندان پزشکی مشورت کرده اند، بسیار مناسب است. چرا که چند و چون کار را از دندان پزشک پرسیده اند. اما برای افرادی که با هیچ متخصصی مشورت نکرده اند تنها مراجعه به دندان پزشکی و آفیس بلیچینگ مناسب است.

بلیچینگ برای چه دندان هایی مناسب است؟

بلیچینگ دندان ها را سفید می کند. بنا براین برای کسانی که دندان های مرتبی دارند و تنها برای روشن شدن آن مشتاق هستند بسیار مناسب است. کسانی که دندان های بهم ریخته ای دارند، بهتر است ابتدا با ارتودنسی و دیگر درمان ها، دندان های خود را مرتب کرده و سپس برای بلیچینگ اقدام کنند.

در نهایت امر، بهتر است بدانید، تشخیص اینکه برای هر فرد هوم بلیچینگ بهتر است یا آفیس بلیچینگ، تنها توسط دندان پزشکی حاذق امکان پذیر است. ما در این مقاله دندان پزشکی، اطلاعاتی کلی را به شما ارائه دادیم.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲