مینی ایمپلنت ها

مینی ایمپلنت ها

مینی ایمپلنت ها

ایمپلنت ها روش درمانی و جایگزینی برای دندان های از دست رفته می باشند. مینی ایمپلنت ها روشی سازگار تر و پیشرفته تر برای دندان ها می باشند. در این روش نیاز به پیوند استخوان به حداقل می رسد. همچنین درد و خون ریزی در انجام مینی ایمپلنت ها بسیار کمتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مینی ایمپلنت ها با این مقاله تخصصی با ما در سایت کلینیک دکتر قاضی همراه باشید.

برای استفاده از خدمات ایمپلنت در سعادت آباد با تیم دکتر قاضی در ارتباط باشید.

آشنایی کامل با مینی ایمپلنت

مینی ایمپلنت برای افرادی که مقداری از استخوان فک را از دست داده اند بسیار مناسب است. تحلیل رفتگی استخوان های فک، یکی از مسائلی است که در انجام ایمپلنت نیاز به درمان دارد. غالبا افرادی که اقدام به ایمپلنت می کنند، پیش تر از دندان مصنوعی استفاده کرده اند. این مسئله استخوان های فک را از بین می برد. در این شرایط، انجام ایمپلنت های معمولی بسیار دشوار است. چرا که استخوان های فرد، قادر به نگهداری از ایمپلنت نیست. با توجه به از بین رفتن بافت استخوانی، پیوند آن با دندان های جدید به حداقل می رسد. این مهم توسط مینی ایمپلنت ها، قابل درمان خواهد بود. برای آشنایی با مزیت ها و معایب مینی ایمپلنت در ادامه همراه ما باشید.

مینی ایمپلنت ها

مزیت های مینی ایمپلنت

 • انجام مینی ایمپلنت به صورت غیر تهاجمی بسیار کارآمد است. این عامل، بدون نیاز به جراحی و پیوند استخوان، فرآیند کاشت دندان را آسان خواهد کرد.
 • مینی ایمپلنت ها با توجه به صرف مدت زمان کمتر در دوره درمان، از هزینه های پایین تری برخوردار هستند. همچنین مراجعه برای معاینات روتین در انجام این روش کمتر می باشد. بنا براین، نسبت به ایمپلنت ها بسیار مقرون به صرفه هستند.
 • همچنین مینی ایمپلنت برای دندان های از دست رفته فک پایین بسیار مناسب است. به دلیل ثبات این پروتز در دندان های پایین، تقاضای این درمان رو به افزایش است.
 • ساخت مینی ایمپلنت ها، متناسب با دندان های مصنوعی امکان پذیر است. این عامل برای افرادی که چندین دندان را از دست داده اند بسیار مناسب است.
 • افرادی که از دندان مصنوعی استفاده می کنند، تنفس آن ها کمی نامطبوع است. مینی ایمپلنت با توجه به ساختار سازگاری که با بدن دارد، این مشکل را رفع می کند.
 • عمل جویدن با مینی ایمپلنت ها بسیار آسان تر خواهد بود. همچنین گفتار فرد دچار اختلال نمی شود.
 • نظافت این دندان ها به راحتی صورت می گیرد.
 • این گونه ایمپلنت های کوچک، بدون نیاز به مواد چسبنده با ثبات بیشتری در دهان قرار می گیرند.
 • به دلیل عدم لغزش مینی ایمپلنت ها، درصد موفقیت آن ها به نسبت دیگر پروتز ها بسیار بالاتر است.

مینی ایمپلنت ها

معایب مینی ایمپلنت

 • اینگونه ایمپلنت ها برای تمامی افراد با شرایط متفاوت سازگار نخواهد بود.
 • همچنین طول عمر این ایمپلنت های کوچک به نسبت کمتر از دیگر ایمپلنت ها می باشد.
 • استحکام و توانایی مینی ایمپلنت ها با توجه به ساختار آن ها، از کیفیت پایین تری برخوردار است.

افراد واجد شرایط مینی ایمپلنت

برای اینکه نسبت به درمان توسط مینی ایمپلنت اقدام کنید، ابتدا باید تحت معاینه قرار بگیرید. در هر صورت تشخیص دندان پزشک بر افراد، متفاوت است. مطالب گفته شده در این مقاله تخصصی به صورت کلی می باشد. بنا براین، تشخیص و تجویز متخصص برای افراد، بر هر مقاله ای ارجح می باشد.

به طور کلی افرادی که دندان های کوچکی دارند، کاندیدای مناسبی برای مینی ایمپلنت می باشند.

افرادی که دندان های جلویی خود را از دست داده اند و یا نیاز به تعویض آن ها دارند.

همچنین برای تعویض دندان های مولر نیز انجام مینی ایمپلنت توصیه می شود.

چنانچه دندان های فرد در یک فضای کوچک و باریک قرار گرفته باشد.

همچنین مینی ایمپلنت ها برای افرادی که در نواحی بی دندانی، دچار تحلیل استخوان ها شده اند بسیار مناسب است. این در حالتی است که فضای کافی و استخوان کافی برای ایمپلنت های معمولی موجود نیست.

انجام مینی ایمپلنت برای بیماران دیابتی و افرادی که دچار بیماری سرطان هستند نیز چندان مناسب نیست. برای این گونه از افراد، مشورت و تشخیص دندان پزشک تنها شرط درمان می باشد.

مینی ایمپلنت ها

اندازه مینی ایمپلنت ها

مینی ایمپلنت تقریبا به اندازه قطر یک خلال دندان است. به همین دلیل برای فضاهای کوچک و باریک انتخاب مناسبی می باشد. همچنین با تحلیل استخوان ها، تراکم دندان ها متفاوت خواهد بود. بنا براین اندازه مینی ایمپلنت، امکان درمان این عارضه را در اختیار افراد می گذارد.

تفاوت مینی ایمپلنت و کاشت سنتی

همان طور که پیش تر گفتیم، اندازه مینی ایمپلنت مانند قطر یک خلال دندان است. بنا براین، برای پر کردن یک فضای خالی دندانی، دو مینی ایمپلنت لازم می باشد. این در حالتی است که با کاشت های سنتی، یک دندان در ازای دندان از دست رفته کاشته خواهد شد. این مسئله در برخی مواقع، تنها با مینی ایمپلنت قابل درمان است. چرا که فضای خالی بین دندانی، به دلیل تراکم استخوان های فک، کوچک تر شده است. پس انجام مینی ایمپلنت در این جا، مناسب تر خواهد بود. تداوم و ماندگاری مینی ایمپلنت نسبت به ایمپلنت سنتی، کمتر می باشد.

روش مراقبت از مینی ایمپلنت

 • به دلیل ضروری بودن کلسیم در سلامت دندان ها، مصرف این ویتامین الزامی است. البته تشخیص و مصرف این ویتامین با تجویز پزشک امکان پذیر است. اما به طور کلی مراقبت از مینی ایمپلنت، با تعادل کلسیم در بدن رابطه مستقیم دارد. چرا که پوکی استخوان، دوام آن ها را کاهش خواهد داد.
 • مصرف دخانیات، در کاهش طول عمر مینی ایمپلنت نقش بسزایی دارد.
 • پس از انجام مینی ایمپلنت، دندان های کاشته شده پس از مدتی مانند دندان های طبیعی فرد است. بنا براین، نظافت و نگهداری از آن باید هم چون دندان های طبیعی باشد.
 • استفاده از مشروبات الکلی به علت ساختار آن ها، دندان های ایمپلنت شده را دچار فرسایش خواهد کرد. پس از مصرف این گونه خوراکی های بپرهیزید.
 • موارد گفته شده، با توجه به سازگاری بدن افراد، متفاوت است. گاهی برخی افراد به راحتی مینی ایمپلنت را پذیرفته و دچار مشکل نخواهند شد. اما برای برخی افراد به علت عدم سازگاری بدن با مینی ایمپلنت، درمان تکمیل نمی شود.

مینی ایمپلنت ها

چرا مینی ایمپلنت از تحلیل استخوان فک پیشگیری می کنند؟

مینی ایمپلنت به دلیل ساختار تیتانیومی خود، سازگاری فوق العاده ای با بدن دارد. این ساختار در تمامی ایمپلنت ها موجود است. به همین دلیل پس از انجام این روش، استخوان ها با تیتانیوم پیوند خورده و بافت خود را ترمیم می کنند. این مهم، منجر به عدم تحلیل استخوان ها می شود.

چرا مینی ایمپلنت ها ارزان تر از ایمپلنت می باشند؟

مینی ایمپلنت به دلیل عدم نیاز به پیوند استخوان، انرژی و زمان کمتری در بر می گیرد. پس بدیهی است که این عامل، تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های آن خواهد داشت.

همچنین اندازه این کاشت های دندانی و پیچ های مصرفی کوچک می باشد. مصرف مواد اولیه کمتر، در کاهش هزینه ها موثر است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲