لیفت لثه با لیزر


لیفت لثه با لیزر

لیزر یکی از پیشرفت ها و تکنولوژی های مدرن در علم پزشکی می باشد. استفاده از لیزر در دندان پزشکی نیز کاربرد بسیاری دارد. با به کار گیری این تکنولوژی، متخصص قادر خواهد بود در کمترین زمان، درمانی موثر تر داشته باشد. برای آشنایی با لیفت لثه با لیزر با ما در سایت دکتر قاضی همراه باشید.

همچنین برای فرد نیز احساس درد کمتر، در سریع ترین حالت رخ می دهد. لیزر برای درمان متفاوتی استفاده می شود. درمان عصب کشی و تخلیه عفونت های دندان با لیزر امروزه بسیار متداول است. علی الخصوص دوره نقاهت سبک تری را هم برای فرد رقم می زند. چرا که به دلیل ایجاد زخم های کم، امکان عفونت های پس از درمان کاهش می یابد. این عامل موجب درمانی موفق تر می گردد. همچنین استفاده از لیزر در درمان هایی نظیر لفت لثه برای زیبایی و ایمپلنت نیز متداول است. در این مقاله دندان پزشکی و تخصصی به ارائه توضیحاتی درباره لیفت لثه با لیزر می پردازیم. با ما همراه باشید.

لیفت لثه با لیزر

لیفت لثه با لیزر چگونه انجام می شود؟

لفت لثه با نام جیجیوکتومی نیز شناخته می شود. با لیفت لثه فرد برای یک درمان زیبایی اقدام می کند. امروزه این عمل توسط لیزر صورت می گیرد. با ایجاد تغییر شکل در لثه، لبخند و دندان های فرد اصلاح می گردد. برخی از افراد به دلیل بلندی بیش از حد نرمال، دندان های ریزتری برای مشاهده دارند. برخی نیز کاملا بر عکس، به دلیل کم بودن حجم لثه ها، بلندی دندان هایشان دیده می شود. این دو مورد با اصلاح اندازه لثه به خوبی درمان می شود.

ابتدا پس از معاینات انجام شده، محاسبات و تناسب چهره فرد بررسی می شود. اندازه دندان ها و لثه طبق تناسب زیبایی ارزیابی می گردد. سپس با بی حسی موضعی و یا بیهوشی تشخیص داده شده توسط متخصص فرد احساس درد نخواهد داشت. با اعمال لیزر بر خطوط مشخص شده لثه ها به جهت معین هدایت می شوند. برای کوتاه شدن لثه ها لیزر قادر به برش آن ها می باشد. در این صورت با کم ترین خون ریزی و در سریع ترین زمان لیفت لثه انجام می شود.

همچنین این مورد می تواند از عفونت های پس از آن جلوگیری کند. چرا که به دلیل رطوبت دهان و زخم های ایجاد شده، امکان عفونت پس از درمان های این چنین، بسیار شایع است. اما لیزر به دلیل زخم های سطحی، به سرعت التیام یافته و این خطر را رفع می کند.

لیفت لثه با لیزر

لیفت لثه توسط لیزر مناسب چه کسانی است؟

برخی افراد به دلیل عدم تناسب استخوان های فک نیازمند لیفت لثه می باشند. این لیفت با ایجاد تقارن و اصلاح فرم فک و استخوان ها، این درمان را آسان خواهد کرد.

بافت های استخوانی در مجاورت دندان ها، در برخی مواقع با پیشرفت رو به رو می شود. این عارضه با لیزر به راحتی رفع خواهد شد.

لب های بالایی برخی افراد کوتاه می باشد. لیفت لثه با لیزر امکان بالا بردن لب های بالایی را افزایش می دهد. همچنین یک عمل زیبایی برای فرد صورت می گیرد.

دندان هایی که توسط لثه ها پوشانده شده اند، موجب تاثیر منفی در چهره می شوند. لیفت لثه با لیزر نواحی اضافه را برش داده و زیبایی فرد دو چندان خواهد شد.

لیفت لثه با لیزر

مزایای لیفت لثه توسط لیزر چیست؟

استفاده از لیزر نیاز به بخیه و زخم های گسترده را ازبین می برد.

سرعت بهبود درمان با لیزر موجب پیشگیری از خطرات احتمالی خواهد شد.

به علت بسته شدن رگ های خونی، احتمال خون ریزی بسیار پایین می باشد.

امکان عمل زیبایی توسط لیزر و لیفت لثه بسیار آسان تر خواهد بود.

لیفت لثه با لیزر، احساس درد را بسیار کاهش خواهد داد.

سرعت عمل در این درمان نقش بسزایی دارد. علاوه بر راحتی کار دندان پزشک، بیمار نیز به راحتی درمان را پشت سر خواهد گذاشت.

مراقبت های لازم پس از لیفت لثه با لیزر

استراحت پس از جراحی بسیار مهم می باشد. اگرچه احساس درد و خون ریزی بسیار کمتر از درمان دیگر می باشد، اما استراحت برای بهبود لثه ها الزامی است.

انجام فعالیت های سنگین و ورزش های حرفه ای به مدت یک هفته ممنوع می باشد. فعالیت های سنگین موجب باز شدن خطوط برش و خون ریزی خواهند شد. همچنین ایجاد تورم و التهاب در این حالت بسیار شایع می باشد.

مصرف غذاهایی با ادویه ممنوع می باشد. ادویه ها با نفوذ به خط های برش لیزر موجب سوزش و عفونت می شوند. تحریک لثه ها به مدت یک هفته باید به حداقل برسد.

استفاده از نخ دندان و مسواک باید طبق توصیه های متخصص معالج صورت گیرد.

مصرف مواد پروتئینی و سالم در این زمان بسیار تاثیر گذار است. این مواد خوراکی با بالا بردن پروتئین بدن بهبود را سرعت می بخشند.

در صورت بروز هر گونه علائم و حساسیت های جزئی، باید به دندان پزشک مربوطه مراجعه شود.

لیفت لثه با لیزر

هزینه های مربوط به لیفت لثه با لیزر

عوامل بسیاری در تعیین هزینه های لیفت لثه موثر هستند. لیفت لثه به دلایل متفاوتی صورت می گیرد. برخی افراد به دلیل زیبایی و برخی دیگر به دلایل درمانی این عمل را انجام می دهند. به همین علت غالبا این عمل تحت پوشش بیمه های درمانی نمی باشد. اما برخی از شرکت های بیمه با حمایت از چنین درمان هایی افراد را تحت پوشش خود قرار می دهند.

لیفت لثه با لیزر گاه به دلیل از بین بردن بافت های اضافه لثه، ایجاد بافت اضافه و همچنین برای بالا بردن لب ها و یا تقارن استخوان های فک صورت می گیرد. هر کدام از این اعمال، به دلیل درمان های زمینه ای و یا مدت زمان و ظرافت متفاوت در کار، هزینه های مختلفی در بر خواهند داشت. به همین علت تنها با مراجعه و انجام معاینات در جلسه اول امکان تعیین هزینه ها وجود دارد.

معایب لیفت لثه با لیزر چیست؟

گرچه این عمل با عوارض و معایب کمتری از تیغ جراحی برخوردار است، اما لیزر نیز بی عیب نیست. برای مثال این درمان برای افراد سیگاری ایجاد درد و تورم بیشتری به همراه خواهد داشت.

برای برخی افراد که خون رقیق تری دارند، خون ریزی نیز اتفاق می افتد.

امکان بازگشت در صورت عدم رعایت نکات لازم در این درمان امکان دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲