لمینیت متحرک چیست؟

از زمانیکه لمینیت متحرک که همانند یک روکش کامپوزیتی است تولید شده است ، دیگر نیاز نیست نگران ظاهر دندان های خود باشید. اگر دندان های شما بر اثر ضربه و یا حوادث دچار شکستگی، بریدگی و یا زردی بیش از حد و غیرقابل درمان، شده است می‌توانید از فن آوری های به روز در دنیای دندانپزشکی مانند لمینیت متحرک استفاده کنید.لمینیت دندان انواع مختلفی از جمله؛ لمینیت متحرک دندان، لمینیت برلیانس، لمینیت سرامیکی و …دارد. لمینیت متحرک نقش کاور دندان را دارد و به شما این اجازه را می دهد که از لبخندی زیبا و سفید بهره مند شوید.

اسنپ آن اسمایل چگونه عمل می کند؟

لمینیت متحرک دندان یا اصطلاحا اسنپ آن اسمایل همانند لمینیت ثابت عمل می‌کند، تنها تفاوتی که دارد این است که می توانید آن را از دندان خود در بیاورید.نحوه تولید و جنس لمینیت متحرک این امکان را فراهم کرده که با توجه به بودجه و شرایط دندان های هر فرد، لمینیت متحرک دندان خاص آن شخص تولید شود تا بدون هیچ مشکلی بر روی دندان هایش سوار شود. لمینیت متحرک هزینه کمتری برای شما دارد،اما نحوه استفاده و معایب یا عوارض لمینیت متحرک، از دغدغه بیشتر کاربران است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

لمینیت متحرک دندان (اسنپ آن اسمایل) چیست؟

لمینیت متحرک به عنوان اسنپ اسمایل لایه ای روکشی از جنس لمینیت یا کامپوزیت است که بعد از قالب گیری دندان توسط دندانپزشک، مختص دندان های شما تولید می شود. شما می توانید لمینیت متحرک را هر وقت که بخواهید از دندان های خود جدا کنید. این کاور لمینیتی، عیب و ایرادات دندان های را می پوشاند و ظاهری زیبا به دندان ها و لبخند شما می دهد. به عبارت دیگر لمینیت متحرک دندان این امکان را برای دندانپزشکان حرفه‌ای فراهم کرده است که بتوانند شیوه درمان جدیدی را برای یکنواخت کردن دوباره دندان‌های مراجعه کنندگان، در دست داشته باشند.

طرز استفاده از لمینیت متحرک دندان

باید در نظر داشت که این فناوری نسبتاً جدید از انواع لمینیت دندان است و هنوز از آن اطلاعات کامل و قابل اطمینانی در دسترس نیست، اما به طور کلی افرادی که از لمینیت متحرک دندان استفاده کردند از نتایج آن راضی بودند. در ادامه می خواهیم موارد جامع‌تری همچون، نحوه تولید و جنس لمینیت متحرک, مزایا و معایب لمینیت متحرک دندان, قالبگیری برای لمینیت متحرک, قیمت لمینیت متحرک دندان را بررسی کنیم.

لمینیت های متحرک طبق قالب گیری دقیق از دندان های شما تولید شده اند و استفاده از آن ها بسیار ساده است. لمینیت متحرک شامل دو قسمت است؛ لمینیت فک بالا و لمینیت فک پایین. کافی است لمینیت ها را بعد از اطمینان از تمیزی آن، به صورت صحیح روی دندان ها قرار دهید و به همین راحتی لمینیت روی دندان شما نصب می شود.

نصب لمینیت متحرک دندان

نصب لمینیت متحرک دندان در ۳ مرحله بسیار آسان صورت می‌گیرد:

  • آنها را به مدت 2 دقیقه در آب جوش قرار دهید
  • آنها را بردارید، بگذارید خنک شوند و در آب خنک بشویید
  • آنها را محکم بر روی سطح خارجی دندان فشار دهید
    پس از انجام این مراحل، روکش محکم بر سر جای خود روی دندان های شما قرار می گیرد و تا زمانی که آن را درنیارید تکان نمی‌خورد. این روکش ها می توانند فوراً تمام نقایص دندان های شما از جمله شکاف های وسیع ، ساختار خم یا نامرتب ، رنگ پریده ، ناحیه بریده شده و دندان از دست رفته را تغییر دهند.

با درمان زیبایی لمینیت دندان در سعادت آباد توسط تیم دندانپزشکی دکتر قاضی آشنا شوید.

تمیز کردن و مراقبت های لمینیت متحرک دندان (اسنپ اسمایل)

روش مراقبت از لمینیت متحرک یا اسنپ آن اسمایل این است که بعد از هر وعده غذایی، آن را به آرامی از دهان خارج کرده و آب کش کنید. دلیل تمیز کردن همیشگی لمینیت متحرک (اسنپ آن اسمایل) جلوگیری از ایجاد بوی بد دهان و پوسیدگی دندان های اصلی و همچنین رعایت اصول بهداشت دهان و دندان می باشد. توجه داشته باشید که باید پلاک را به آرامی و با دو دست با گرفتن قسمت انتهایی آن نصب و حارج کنید. خمیر دندان حاوی موادی است که ممکن است باعث ایجاد خراش و ساییدگی روی سطح پلاک شود، پس از خمیر دندان استفاده نکنید. برای تمیز کردن لمینیت متحرک از فرچه های مخصوص و نرم و صابون های مایع استفاده کنید. در زمانی که نمی خواهید از پلاک استفاده کنید حتما آن را در کیت مخصوصش قرار دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲