بریج مریلند

بریج مریلند

بریج مریلند

بریج ها درمان مناسبی برای دندان های از دست رفته می باشند. بریج مانند یک پل نواحی بی دندان را از دو طرف به یکدیگر متصل می کند. بریج مریلند نیز یکی از این درمان ها می باشد. بریج مریلند به دلیل ساخت آن توسط متخصصان کالج مریلند، به این نام مشهور است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بریج مریلند با ما در سایت دندانپزشکی دکتر قاضی همراه باشید.

بریج مریلند

نصب و عملکرد بریج مریلند چگونه است؟

بریج برای جایگزین شدن دندان از دست رفته، در مجاور دندان های دیگر قرار می گیرد. در واقع نصب این بریج ها برای یک یا دو دندان از دست رفته مناسب است. استحکام این پل های دندان، بیش از این تعداد را محافظت نمی کند. پس از نصب این پل های دندان پزشکی، روکش تعبیه می شود. در این روش دندان های مجاور، تراشیده نمی شوند. بلکه از ابزاری به نام بالچه، که از جنس فلز، سرامیک و کامپوزیت بهره می برند. تفاوت بریج مریلند با دیگر بریج ها، در این مورد می باشد. یعنی اتصال آن توسط بالچه به دندان های مجاور، مزیت این بریج است.

برای بهره مندی از بهترین خدمات کامپوزیت در سعادت آباد به کلینیک دندانپزشکی دکتر قاضی ( کلینیک پرهام ) مراجعه نمایید.

مواد به کار رفته در بریج مریلند

در گذشته این بریج ها توسط فلز ساخته می شدند. اما به دلیل تغییر رنگ و چسبندگی آن، امروزه متریال آن متفاوت است. زیرکونیا، پرسلن و همچنین کامپوزیت نیز از مواد تشکیل دهنده آن می باشند.

زیرکونیا

اکسید زیرکونیوم، پایه و جنس این نوع از بریج ها می باشد. این عنصر به دلیل استحکام بالا و همچنین سازگاری با بافت بدن، بسیار کاربردی است.

پرسلن

پرسلن لایه نازکی از جنس پرسلن دندان هستند. به این مواد گاهی ونیر دندانی نیز می گویند. به دلیل بافت مشابه آن ها به لمینیت نیز، مورد استفاده در بریج ها می باشند.

کامپوزیت

این نوع از بریج ها، متداول ترین نوع مصرفی هستند. چرا که رنگ کامپوزیت بسیار طبیعی و نزدیک به رنگ دندان می باشد. به همین دلیل متقاضیان این بریج بیش از دو نوع دیگر است.

بریج مریلند

با درمان زیبایی لمینیت دندان در سعادت آباد توسط تیم دندانپزشکی دکتر قاضی آشنا شوید.

راه های مراقبت از بریج دندان

پس از تعبیه بریج، فرد با دندانی مانند دندان طبیعی رو به رو خواهد شد. بنا براین، نحوه مراقبت از آن نیز همانند دندان های طبیعی خواهد بود. یعنی با رعایت بهداشت دهان و دندان، مسواک و نخ دندان، طول عمر بریج ها افزایش می یابد. بریج مریلند به دلیل زیبایی و استحکام بالا، با رعایت این نکات بیش از بریج های دیگر، تداوم خواهد داشت.

پس از اتصال بریج، بیش از پیش نگهداری دندان ها حائز اهمیت است. استفاده از دندان برای باز کردن قوطی ها و یا استفاده از آن به عنوان ابزار، ممنوع می باشد.

اعمال فشار توسط مواد خوراکی مانند آجیل ها نیز باید به حداقل برسد.

انجام عادت هایی نظیر دندان قروچه، آسیب بسیاری به دندان ها و بریج می رساند. گاهی افراد در هنگام خواب و گاه در بیداری با دندان قروچه، فشار جبران ناپذیری به دندان وارد می کنند.

بریج مریلند

اطلاعاتی کلی درباره بریج دندان

با کشیدن دندان های پوسیده، آن نواحی نیاز به جایگزین دندانی دارند. غالبا این جایگزینی با تراشیدن دندان های مجاور و روکش آن ها صورت می گیرد. پس از آن با قرار گیری دندان های جایگزین، فرد درمان خواهد شد. اما در روش هایی که از بریج بهره می برند، روکش انجام نمی شود. در این روش با اتصال بالچه به دندان های کناری، دندان جایگزین ثابت می ماند. با توجه به جنس این بریج ها که پیش تر گفته شد، پس از مدتی، بافت آن ها با بدن سازگار خواهد شد. همچنین به دلیل استفاده از بریج مریلند برای یک یا دو دندان، استحکام آن بسیار بالا خواهد بود. در صورتی که دندان های جایگزین بیش از این تعداد باشند، باید از بریج های معمولی استفاده شود.

شرایط عصب کشی دندان های مجاور بریج

امکان عصب کشی دندان های کناری که با عنوان اباتمنت شناخته می شوند، وجود دارد. در این حالت مناسب ترین نوع درمان روکش می باشد. بریج به صورت ثابت قرار می گیرد. گاهی در عصب کشی دندان ها، با استفاده از یک ابزار میله ای، به آن استحکام می بخشند. وجود این میله ها امکان استفاده از بریج را غیر ممکن می کند. چرا که فشار ناشی از بریج بر روی دندان های عصب کشی شده مجاور، موجب شکستگی آن ها می شود. بنا براین، درمان توسط بریج در این شرایط مناسب نمی باشد.

مقایسه ماندگاری بریج مریلند با دیگر بریج ها

همان طور که پیش تر گفته شد، این بریج ها با تراشیدن دندان های کناری متصل نمی شوند. به همین دلیل آماده سازی دندان های مجاور در قیاس با بریج های دیگر، کاهش می یابد. این مورد موجب اتصالی با کیفیتی پایین تر از دیگر بریج هاست. اما در مقابل، مزیت بریج مریلند، عدم آسیب رسانی به دندان های سالم است. استحکام بریج مریلند به بالچه های کناری آن بستگی دارد. هر چه قدرت چسبندگی بالچه به دندان بیشتر باشد، اتصال عمیق تری صورت می گیرد. بنا براین، طول عمر بریج مریلند از بریج های دیگر کمتر می باشد. اما میزان آسیب آن نیز به مراتب کاهش خواهد یافت. همچنین با انجام بریج مریلند، دندان ها به صورت زیبا تری جلوه می کنند.

انتخاب کدام بریج مناسب تر است؟

غالبا دندان پزشک ها با توجه به شرایط افراد، مناسب ترین بریج را پیشنهاد می کنند. سازگاری بریج در انواع بدن ها متفاوت است. همچنین نحوه عملکرد آن ها در بدن های مختلف، یکسان نیست. گاهی اولویت افراد عدم آسیب رسانی به دندان ها و زیبایی است. به همین دلیل بریج مریلند انتخاب مناسب تری برای آن هاست.

بریج مریلند

هزینه های مربوط به بریج دندان

بریج ها در انواع متفاوتی با قیمت های مختلف انجام می شوند. به طور کلی بریج دندان، درمانی نسبتا پر هزینه می باشد. علی الخصوص هزینه های بریج با دندان مصنوعی قابل قیاس نیست. چرا که بریج دندان یک درمان ثابت بوده و زیبایی دندان های طبیعی را حفظ می کند. بریج دندان به دلیل زمان بیشتری که به خود اختصاص می دهد، بدیهی است که هزینه های بیشتری در بر داشته باشد. با توجه به شرایط گفته شده، اعلام هزینه ای ثابت چندان محقق نخواهد بود. در مراکز درمانی و دندان پزشکی ها، هزینه های بریج دندان متفاوت است.

اما غالبا هزینه هر واحد از بریج دندان بین 1 الی 2 میلیون تومان می باشد. همچنین بریج دندان، علاوه بر عمل درمانی یک عمل زیبایی نیز محسوب می شود. بنا براین ممکن است هزینه های آن تحت پوشش بیمه قرار نگیرند.

بریج مریلند

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲