ایمپلنت فوری


ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری یکی از تکنیک های درمانی برای جایگزینی دندان های افتاده و از دست رفته است. توسط این روش می توانید در مدت زمان کمی دندان خود را جایگزین نمایید. اکثر افرادی که از ایمپلنت فوری استفاده کرده اند از این روش رضایت کامل را کسب نموده‌اند. برای بهره مندی از بهترین خدمات ایمپلنت فوری در سعادت آباد به کلینیک دندانپزشکی دکتر قاضی ( کلینیک پرهام ) مراجعه نمایید.

به طور معمول ایمپلنت فوری روشی برای کاشت دندان بلافاصله پس از کشیدن دندان می باشد. این امر باید طی دو هفته بعد از کشیدن دندان صورت بگیرد. در ایمپلنت فوری پایه هایی مشابه ریشه دندان در استخوان فک قرار داده می شود. سپس بر روی این پایه ها تاج هایی مشابه دندان طبیعی قرار می گیرد. این روش در طی یک روز قابل انجام است.

ایمپلنت فوری در سعادت آباد

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت عادی

ایمپلنت های فوری در حقیقت همان ایمپلنت های معمولی می باشند. اما ایمپلنت های فوری سریع تر به پایه فک جوش می خورند و به راحتی در یک جلسه قابل انجام هستند. بیشتر تفاوت ایمپلنت فوری و ایمپلنت عادی در مدت زمان انجام کار و هزینه نهایی است. در کاشت دندان فوری هزینه ها تا حدودی نسبت به ایمپلنت معمولی افزایش خواهد داشت.

مراحل انجام کاشت فوری دندان

ایمپلنت فوری به دو صورت انجام می شود. در مورد نخست برای بیمارانی این امر انجام می شود که همچنان ریشه دندان قبلی را در استخوان فک خود دارند. در این صورت متخصص ریشه را از فک به طور کامل جدا می کند و سپس ایمپلنت را نصب می کند. در این موارد گاهی روش هایی نظیر پیوند استخوان و بازسازی فک نیز انجام می شود.

ایمپلنت فوری در سعادت آباد

مورد دوم برای افرادی است که می خواهند در همان روز، کار روکش دندان های آن ها انجام شود. در این روش نظیر ایمپلنت دیجیتال با استفاده از فناوری های خاص در همان روز یا حداکثر یک هفته روکش دندان بیمار آماده می شود. نحوه کاشت این نوع ایمپلنت مانند ایمپلنت عادی است و باید در این روش هم پایه ایمپلنت به فک بیمار جوش بخورد. تنها تفاوت این روش با ایمپلنت عادی این است که یک تاج موقتی در همان روز برای بیمار ساخته می شود و تا زمانی که تاج دندان اصلی آماده شود، روکش موقت بر روی پایه های ایمپلنت نصب می گردد.

مزایای کاشت دندان فوری

در این نوع کاشت طول درمان بسیار کمتر از ایمپلنت عادی است.

در ایمپلنت معمولی باید جای خالی دندان پر شود سپس تا مدتی باید برای بهبودی کامل لثه بیمار باید صبر کرد. همینطور در روش ایمپلنت عادی پس از اینکه جای خالی دندان پر شد متخصص با دریل های مخصوص استخوان فک را سوراخ می کند تا فضایی برای ایمپلنت ایجاد شود. سپس وایه ایمپلنت نصب می گردد.

ایمپلنت فوری در سعادت آباد

اما در ایمپلنت فوری بلافاصله پس از از دست رفتن دندان عمل نصب پایه ایمپلنت قابل انجام است. به همین سبب در این روش بیمار با عوارض کمتری رو به رو می شود. روش ایمپلنت فوری در دراز مدت نتیجه بهتری نسبت به سایر روش های جایگزینی دندان از دست رفته دارد.

در روش ایمپلنت فوری بیمار در مدت زمانی کمی سلامت دندان خود را به دست می آورد که همین امر موجب افزایش رضایت بیمار خواهد شد.

طول عمر ایمپلنت دندان فوری چقدر است؟

ایمپلنت دندان بر اثر زمان ممکن است دچار ساییدگی شود. البته لازم به ذکر است که این امر برای هر فرد متفاوت می باشد. به طور معمول ایمپلنت فوری بین 15 تا 20 سال ماندگاری خواهد داشت. به ویژه اگر فرد به بهداشت دهان و دندان های خود رسیدگی کند می تواند مدت زمان ماندگاری این نوع ایمپلنت را افزایش دهد. همینطور پس از استفاده از این روش بهتر است بیمار هر 6 ماه یک بار برای بررسی وضعیت ایمپلنت خود به دندانپزشکی مراجعه نماید.

ایمپلنت فوری در سعادت آباد

کلینیک دندانپزشکی دکتر قاضی ( کلینیک پرهام )، با ارائه خدمات مقرون به صرفه ایمپلنت فوری در سعادت آباد در خدمت شما کاربران گرامی است.

عوارض ایمپلنت فوری دندان

بعضی از عوارش کوتاه مدت ایمپلنت شامل عفونت، خونریزی، آمفیزم، هماتوم و .. است. این عوارض پس از گذشت چند روز از کاشت دندان برطرف خواهند شد. همینطور عدم رعایت فواصل مناسب میان ایمپلنت و دندان طبیعی نیز یکی از عوارض شایع در ایمپلنت فوری است. در این روش باید بین دو ایمپلنت به طور معمول حداقل 3 میلی متر و بین دندان طبیعی و ایمپلنت کمتر از 2 میلی متر فاصله ایجاد گردد.

معایب کاشت دندان فوری

ایمپلنت فوری تقریبا 10 درصد کمتر از ایمپلنت عادی موفقیت درمانی دارد. همینطور این نوع ایمپلنت از هزینه های بیشتری در قیاس با ایمپلنت معمولی برخوردار است. زیرا در این روش از پروتز موقت نیز استفاده می شود به همین سبب هزینه پروتز موقت بر روی نتیجه نهایی هزینه ها تاثیر گذار است. همینطور هرینه لابراتور برای ساخت روکش در این روش بیشتر از ایمپلنت معمولی است. زیرا این نوع ایمپلنت باید در زمان کوتاهی ساخته شود و در خدمت بیمار قرار بگیرد.

کلینیک دندانپزشکی دکتر قاضی ( کلینیک پرهام ) با متخصصانی خبره برای انجام ایمپلنت فوری در سعادت آباد آماده خدمت رسانی است.

ایمپلنت فوری دندان جلو

به طور معمول بیشتر برای دندان های جلو از این روش استفاده می شود. زیرا دندان های جلو بر روی ظاهر فرد و لبخند او بسیار تاثیر گذار هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲