ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان

ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان

ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن

چنانچه به هر دلیلی یک یا چند دندان خود را از دست داده اید و افتاده اند برای اینکه زیبایی چهره و ظاهر شما حفظ  شود، باید به فکر جایگزین کردن دندان جدیدی به جای دندان های از دست رفته باشید. از دست دادن دندان غیر از اینکه زیبایی چهره ی شما را بر هم می ریزد، تناسب دندان هایتان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد چرا که وقتی جای دندانی خالی می شود بقیه ی دندان ها تمایل دارند به سمت جای خالی کشیده شوند بنابراین ممکن است بقیه ی دندان ها کج شوند و این امر ممکن است غذا خوردن را برای شما سخت کند. به همین دلیل است که امروزه ایمپلنت دندان بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. برای آشنایی با ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان با ما همراه باشید.

برای استفاده از خدمات ایمپلنت در سعادت آباد با تیم دکتر قاضی در ارتباط باشید.

ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان

چه زمانی بعد از کشیدن دندان میتوان از ایمپلنت استفاده کرد

ممکن است هر انسانی پس از کشیدن دندان خود به این موضوع فکر کند که چه زمان برای کاشت ایمپلنت مناسب است . برای این کار ابتدا باید به متخصص مراجعه کنید تا او تشخیص دهد که آیا شرایط کافی برای کاشت ایمپلنت دارید یا خیر. متخصص با استفاده از سی تی اسکن و یا اشعه ایکس از استخوان فک بیمار عکس می گیرد و تراکم و ارتفاع و پهنای استخوان فک را می سنجد که ببیند آیا فک شما توانایی دریافت ایمپلنت را دارد یا خیر.

بنابراین اکثر متخصصان ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان را پیشنهاد می کنند که تا استخوان تحلیل نرود. کشیدن دندان با روش آتروماتیک نیز بسیار در کاشت ایمپلنت موثر است. این روش به استخوان اطراف دندان کشیده شده کمک می کند و باعث می شود کاشت ایمپلنت خیلی بهتر انجام شود.

ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان

چهار دوره در کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان وجود دارد که عبارتند از:

1) کاشت فوری ایمپلنت یا دو ماه بعد از کشیدن دندان

بهترین راه کاشت ایمپلنت ، بلافاصله بعد از کشیدن دندان است . اما گاهی ممکن است متخصص به شما پیشنهاد دهد که یکی دو ماه برای این کار صبر کنید . در این روش اگر تراکم استخوان کافی باشد، بلافاصله بعد از کشیدن دندان ، پایه ی ایمپلنت را در درون استخوان فک قرار می دهند اما اگر میزان تراکم استخوان زیاد نباشد باید پزشک پیوند استخوان انجام دهد .

چنانچه دو ماه بعد از کشیدن صبر کنید ، بافت لثه ی شما بهتر شده و از پایه ی ایمپلنت بهتر پشتیبانی می کند و احتمال موفقیت در آن خیلی بیشتر است.

2) کاشت ایمپلنت تا چهار ماه بعد از کشیدن دندان

شما می توانید تا چهار ماه هم صبر کنید و بعد برای کاشت ایمپلنت اقدام کنید تا استخوان فک شما به طور کامل بهبود پیدا کند و این امر باعث می شود ایمپلنت به طور کامل به استخوان فک شما جوش بخورد و استحکام و دوام بهتری داشته باشد .

ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان

امکان کاشت ایمپلنت تا شش ماه نیز امکان پذیر است به خصوص برای دندان های جلویی رایج تر است چرا که تا این مدت لثه کاملا برای کاشت ایمپلنت آماده می شود و حتی اگر لثه دچار بیماری و عفونت باشد تا این زمان کاملا درمان می شود.

کلینیک دندانپزشکی دکتر قاضی ( کلینیک پرهام )، با ارائه خدمات مقرون به صرفه کاشت دندان در سعادت آباد در خدمت شما کاربران گرامی است.

3) کاشت ایمپلنت شش ماه بعد از کشیدن دندان

در بعضی موارد ممکن است با اینکه افراد بعد از کشیدن دندان تمایل زیادی برای کاشت ایمپلنت دارند، پزشک به آن ها پیشنهاد می دهد که حداقل شش ماه برای این کار صبر کنند. البته بیمار نباید زیاد نگران باشد و اینکه عجله ای برای این کار نداشته باشد چرا که متخصص همه ی شرایط بیمار را در نظر گرفته و با توجه به شرایط خود بیمار به او پیشنهاد می دهد که چه زمانی برای این کار بهتر است.

چنانچه بیمار نیاز به پیوند استخوان داشته باشد و یا بیماری و عفونت لثه داشته باشد نیز شش ماه کامل زمان می برد تا این مشکلات رفع شود.

4) کاشت ایمپلنت چند سال بعد از کشیدن دندان

از دست دادن دندان غیر از اینکه تاثیر بسیار زیادی در از دست رفتن زیبایی چهره ی انسان دارد، می تواند باعث کجی دندان های دیگر شود چرا که بقیه ی دندان ها تمایل دارند به سمت قسمت خالی کشیده شوند و بنابراین ترتیب و نظم آن ها کمی تحت تاثیر قرار می گیرد. اما گاهی ممکن است به هر دلیلی افراد نتوانند اقدام به کاشت ایمپلنت کنند .

اما نگران نباشید با پیشرفت علم در جهان همه ی مشکلات مربوط به کاشت ایمپلنت تقریبا حل شده اند و حتی چند سال بعد از کشیدن دندان نیز می توان اقدام به کاشت ایمپلنت کرد.

بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان چه موقع است؟

کاشت ایمپلنت در هر زمانی ممکن است . بهتر است اگر نیاز به پیوند استخوان یا بیماری لثه ندارید ، بلافاصله بعد از کشیدن دندان اقدام به کاشت ایمپلنت کنید اما  برای کاشت ایمپلنت به یک متخصص ماهر و با تجربه مراجعه کرده وبا او مشورت کنید تا با استفاده از سنجش شرایط شما، بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت را به شما پیشنهاد دهد.

مزایای ایمپلنت فوری

کاشت ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان مزایای برای بیمار  دارد که عبارتند از:

1 ) رضایت بیشتر بیمار

2 ) انجام مراحل کمتر کاشت ایمپلنت

3 ) به دست آوردن نتایج بهتر

4 ) طول درمان کوتاهتر

5 ) عوارض بسیار کمتر

معایب ایمپلنت فوری

1 ) امکان شکست ایمپلنت با کمترین حرکت

2 ) ایمپلنت فوری برای همه ی افراد مناسب نیست

3 ) ریسک این نوع درمان خیلی بالاست

ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان

بهترین سن برای کاشت ایمپلنت چند سالگی است؟

با اینکه با کاشت ایمپلنت زیبایی ظاهری صورت بیشتر شده و امکان جویدن غذا راحت تر می شود اما به هیچ کس پیشنهاد نمی شود که زیر 18 سال برای کاشت ایمپلنت اقدام کند و بیمار باید تا 18 سالگی برای کاشت ایمپلنت صبر کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲