ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت یک روش جایگزین برای دندان های از دست می باشد. اما این درمان با روش های متفاوتی انجام می شود. برخی از درمان های مربوط به ایمپلنت دندان تنها با روش های جراحی امکان پذیر است. اما در روش های جدید درمانی، ایمپلنت بدون نیاز به جراحی نیزصورت می گیرد. در این مقاله تخصصی و دندان پزشکی برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ایمپلنت بدون جراحی با ما در سایت دکتر قاضی (کلینیک پرهام) همراه باشید.

ایمپلنت بدون جراحی

توضیحاتی کلی درباره ایمپلنت بدون جرا‌حی

همان طور که متوجه شدید، این روش بدون نیاز به جراحی خواهد بود. این کاشت دندان بدون بخیه صورت می گیرد. همچنین برش های لازم در جراحی های پیشین در این روش مورد نیاز نیست. این روش با نام ایمپلنت کم تهاجم نیز شناخته می شود. این نوع از ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنتولوژی انجام می شود. وی پیش از اقدام به درمان، توسط رایانه . نرم افزار های مخصوص دندان پزشکی، محاسبات لازم را انجام می دهد. اندازه گیری دندان ها، فواصل دندان ها از یکدیگر و لثه ها و بررسی کلی فرم دندان ها، او را از انجام برش های جراحی بی نیاز می کند. به همین دلیل در هنگام انجام ایمپلنت با داده های رایانه ای، ایمپلنت ها نصب می شوند.

ایمپلنت بدون جراحی

مزیت های ایمپلنت بدون جراحی

به دلیل عدم برش در انجام این ایمپلنت ها، دندان و لثه مورد تهاجم کمتری قرار می گیرند. چرا که عمل جراحی حذف شده است. بنا براین دوره نقاهت آن کاهش می یابد. در این صورت امکان عفونت و رشد باکتری کم تر خواهد شد. همینطور در ایمپلنت های متداول پیشین، به دلیل باز بودن زخم ها در طولانی مدت، باکتری ها درون زخم رشد می کردند. در این حالت عفونت دندان و لثه افزایش می یافت. در این زمان امکان درمان مجزای عفونت بسیار سخت بود. پس لثه و دندان ها مورد تهاجم و خطر عفونت قرار می گیرند. بنا براین ایمپلنت های با جراحی، از ایمپلنت ها تهاجمی محسوب می شوند. اما در این روش زخم و بخیه وجود ندارد. پس دندان ها مورد تهاجم عفونت قرار نمی گیرند.

این نوع از ایمپلنت ها از روش های مردن و پیشرفته کاشت دندان هستند. در اعمال کاشت دندان بدون جراحی، با بهره گیری از جدید ترین الگوهای درمانی کیفیتی بالاتر از قبل ارائه می شود.

این کاشت دندان به دلیل عدم ایجاد زخم، دوره نقاهت کمتری به دنبال دارد. بنا براین فرد پس از ایمپلنت، زودتر به حالت عادی باز خواهد گشت. یعنی استفاده از انواع مواد خوراکی و قدرت تکلم برای او آسان تر می شود.

به دلیل استفاده از نرم افزار رایانه ای، درمان پیش از انجام، قابل پیش بینی خواهد بود. متخصص قادر به انجام محاسبات لازم بوده و موارد احتمالی را بررسی می کند. بنا براین برای رفع موارد احتمالی اقدامات لازم را انجام می دهد.

زمان عمل به دلیل پیشرفته بودن این ایمپلنت ها، کاهش می یابد. برای انجام ایمپلنت های کلاسیک، ماه ها زمان لازم است. اما این روش در کوتاه ترین زمان بیشترین کیفیت را ارائه می دهد.

ایمپلنت بدون جراحی

مدت زمان درمان توسط ایمپلنت بدون جراحی

انجام این روش غالبا به ایمپلنت در یک ساعت شناخته می شود. به دلیل وجود برنامه های مدرن در این روش درمانی، زمان آن به شدت تقلیل یافته است. البته این به معنای تمامی مراحل درمانی نیست. بلکه تنها نصب آن در یک ساعت امکان پذیر است. یعنی مراحل پیش از نصب غالبا بین دو الی چهار هفته زمان لازم دارند. پس از معاینات انجام شده، عکس های رادیو گرافی تهیه می شود. سپس برای قرار دادن ایمپلنت ها و انجام محاسبات اندازه ای، تصاویر بررسی می شوند. این تصاویر به دلیل سه بعدی بودن، امکان بررسی از تمامی جهات داخل دهان را به متخصص می دهند.

ارزیابی ساختار استخوان ها و تراکم آن ها، امکان دقیق تری برای کاشت دندان فراهم می کند. ساخت پروتز ها در این مرحله و با ارائه عکس های رادیو گرافی نیز امکان پذیر است. استخوان ها به دلیل تراکم ویژه، در صورت بی دندانی ساختار طبیعی خود را از دست می دهند. در این روش درمانی با بررسی وضعیت استخوان ها متخصص قادر به تشخیص جای گذاری مناسب دندان ها می باشد. در یک جلسه یک ساعته دندان ها در جای مناسب خود قرار می گیرند. این کمترین زمان در ارائه ایمپلنت و کاشت دندان است.

ایمپلنت بدون جراحی

مراحل ایمپلنت بدون جراحی

پس از انجام معاینات و آزمایش های لازم، باید از دندان ها و داخل دهان اسکن گرفته شود. این اسکن به متخصص نشان می دهد که فرد واجد شرایط انجام کاشت دندان می باشد یا خیر. پس از آنکه شرایط فرد برای ایمپلنت تائید شود، عملیات شبیه سازی آغاز می گردد. توسط اسکن، داده های لازم  رایانه وارد می شوند. پس از آن تصاویر پروتز دندانی شبیه سازی شده آماده می شود. این داده ها موجب فراهم کردن سریع آتل می شود. این عمل برای تسریع درمان بسیار حائز اهمیت می باشد.

متخصص با قرار دادن ایمپلنت ها در موقعیت بهینه و راهنمای کاشت، عمل را آغاز می کند. این عمل بدون نیاز به جراحی می باشد.

هزینه ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت یکی از پر هزینه ترین درمان های دندانی است. علاوه بر این به دلیل طولانی بودن بازه درمانی این هزینه ها افزایش می یابند. در ایمپلنت هایی که بدون نیاز به جراحی صورت می گیرند، این هزینه ها بیشتر خواهد بود. چرا که به دلیل کاهش زمان درمان، یک مزیت بیش از درمان های دیگر در بردارد. ایمپلنت ها بر اساس عوامل متنوعی، هزینه های متفاوتی خواهند داشت. یکی از عوامل تعداد دندان هایی است که باید کاشته شوند. همچنین جایگاه دندان ایمپلنت شده نیز در تعیین هزینه های آن نقش بسزایی دارد. هر چه دندان در قسمت انتهایی دهان باشد، وقت و دقت بالاتری لازم دارد.

همچنین اگر جای خالی دندان بین دو دندان طبیعی قرار گرفته باشد، امکان ایمپلنت را دشوار تر می کند. به همین دلیل هزینه های مروبط به یک دندان، گاها با هزینه های دیگکر موارد تفاوت چندانی ندارد. همان طور که متوجه شدید، امکان ثبات در هزینه های مربوط به ایمپلنت دندان کار ساده ای نیست. با توجه به عوامل گفته شده پس از معاینات انجام شده و بررسی وضعیت دندانی فرد، متخصص قادر به اعلام هزینه ایمپلنت بدون جراحی خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲