اوردنچر روشی جایگزین ایمپلنت در سعادت آباد

اوردنچر در سعادت آباد

اوردنچر چیست؟

زمانی که فردی دندانی را از دست می دهد، می تواند با استفاده از ایمپلنت، دندان جدیدی را جایگزین دندان از دست رفته کند. در روش ایمپلنت، پایه ای درون لثه بیمار قرار داده می شود. چنانچه یک دندان از دست رفته داشته باشید می توانید از روش ایمپلنت استفاده کنید. اما اگر تعداد دندان های از دست رفته شما زیاد باشد دیگر نمی توانید از روش ایمپلنت استفاده کنید اما نگران نباشید روش دیگری به نام اوردنچر وجود دارد که شما با استفاده از آن می توانید دندان های جدیدی را جایگزین دندان های از دست رفته کنید.

به طور کلی می توان گفت اوردنچر یک دندان مصنوعی است که بر روی پایه های ایمپلنت سوار می شود. اوردنچر به تمام بیمارانی که همه دندان های فک پایین و بالا را از دست داده اند کمک می کند که دوباره دندان های خود را به دست بیاورند.

آوردنچر چیست

تفاوت دندان مصنوعی با اوردنچر چیست؟

به طور کلی می توان گفت اصلی ترین تفاوت اوردنچر با دندان مصنوعی در این است که دندان مصنوعی یک دست دندان متحرک است که بر روی لثه قرار می گیرد. همینطور روی هیچ گونه پایه نگهدارنده ای سوار نمی شود و نمی تواند خیلی محکم باشد. پس امکان جا به جایی آن در زمان جویدن غذا وجود دارد. معمولا این امر برای شخص ناراحت کننده است اما اوردنچر یک دست دندان مصنوعی است که دیگر بر روی لثه قرار نمی گیرد و بر روی پایه ی ایمپلنت قرار گرفته و محکم می شود. به همین دلیل است که اوردنچر ثابت است و دیگر متحرک نیست و امکان جا به جا شدن آن وجود ندارد.

البته باید توجه داشته باشید باشید که می شود آن را از روی ایمپلنت برداشت. اما زمانی که روی پایه های ایمپلنت قرار می گیرند،کاملا محکم هستند و دیگر سر جایشان تکان نمی خورند.

تفاوت اورنچر با ایمپلنت

انواع اوردنچر در سعادت آباد

اوردنچر  انواع مختلفی دارند که عبارتند از که تیم دندانپزشکی دکتر قاضی آنها را انجام میدهد :

اوردنچر متکی بر لثه

در این روش دندان های جدید بر روی ایمپلنت های کاشته می شود. این دندان ها در فک پایین و بالا و به صورت مستقیم روی لثه قرار می گیرند. ساختار این نوع اوردنچر به گونه ای است که بر روی لثه کاملا ثابت می شود. اگر بیمار تمایل به خارج کردن آن ها نداشته باشد، سر جای خود کاملا محکم هستند. اوردنچر متکی بر لثه شباهت زیادی به دندان های مصنوعی معمولی دارند. همینطور این روش دارای استاندارد های کاملی برای بیمارانی است که همه دندان های خود را از دست داده اند.

اوردنچر متکی بر لثه و ایمپلنت

در این روش اکثرا دو پایه ی ایمپلنت درون لثه و به جای دندان های نیش قرار می گیرند. سپس دندان ها بر روی این پایه ها و لثه محکم می شوند.

در این روش ایمپلنت ها با استفاده از میله ای به همدیگر متصل می شوند و دندان روی آن قرار می گیرد. به همین دلیل است که نام دیگر این روش اوردنچر میله ای است.

انواع اوردنچر در سعادت آباد

اوردنچر متکی بر ایمپلنت

در این روش تعدادی پایه ی ایمپلنت درون لثه کاشته می شود که حدودا از شش پایه ی ایمپلنت استفاده می شود و تعداد پایه های ایمپلنت را متخصص تعیین می کند، در واقع متخصص میزان فشاری که به آن ها وارد می شود را در نظر گرفته و تعداد پایه ها را تعیین می کند.  در این روشپروتز های دندانی به صورت کامل به ایمپلنت های کاشته شده در فک متصل می شوند.

اوردنچر با تمام روش های بالا در کلینیک دکتر قاضی در سعادت آباد قابل انجام است با این حال در صورت وجود شرایط اقتصادی ما ایمپلنت در سعادت آباد را به شما پیشنهاد می کنیم.

اوردنچر در سعادت آباد

عوامل مؤثر بر انتخاب نوع اوردنچر

عواملی در انتخاب نوع اوردنچر مؤثر است که عبارتند از:

  • فاصله مابین ایمپلنت های کاشته‌شده
  • هزینه ای که قرار است بیمار بپردازد
  • تراکم استخوان بیمار
  • شکل و فرم آرواره
  • تعداد ایمپلنت هایی که نیاز است
  • تعداد دندان های از دست‌رفته بیمار

انتخاب انواع اوردنچر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 درصد تخفیف ویژه خدمات

تماس بگیرید 02122125551سعادت آباد بین سرو و کتاب پلاک ۱۱۹ واحد ۲